гыйнвар, 2024 ел
шимбә

Бүген ТР Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасында Гаилә елын ачуга багышланган «Гаилә волонтерлыгы» Бердәм гамәлләр көне узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов Изольда Жуйкова Елена Скобельцына

гыйнвар, 2024 ел
җомга

ТР Иҗтимагый палатасыннан утырыш эшендә Социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү буенча комиссия әгъзасы Артем Кузнецов катнашты.

ноябрь, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 1 ноябрендә онлайн форматта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү буенча XI комиссиясе утырышы узды.

Тэги: Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов Изольда Жуйкова Татьяна Мерзлякова

җомга

26 октябрьдә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгында Иҗтимагый советның чираттагы утырышы узды. Фикер алышуга чыгарылган мәсьәләләрнең берсе-халыкны тавыш бирү өчен 2024 елга ведомствоның иҗтимагый максатларын һәм бурычларын формалаштыру.

Тэги: Асия Тимирясова Артем Кузнецов Маргарита Максимова Изольда Жуйкова Татьяна Мерзлякова Евгений Кабыш Анна Мөбәрәкшина

җомга

10 октябрьдә ТР Иҗтимагый палатасының «Хакимият белән сөйләшүләр» проекты кысаларында социаль яклау, ветераннарга ярдәм итү, сәламәтлекләрендә төрле чикләүләр булган кешеләрне тернәкләндерү һәм социализацияләү өлкәсендә эшләүче коммерцияле булмаган оешмалар җитәкчеләре, вәкилләре, социаль хезмәтләр күрсәтүчеләр, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары Татарстанның Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова белән очраштылар.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов

дүшәмбе

2023 елның 4 октябрендә Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче гражданнарның тормыш сыйфатын күтәрү мәсьәләләре буенча Советның беренче утырышы узды. Анда социаль блок министрлыклары һәм ведомстволары, Совет әгъзалары һәм республиканың барлык муниципаль берәмлекләре катнашты.

җомга

5 октябрьдә Татарстан эшкуарлары белән эшлекле төшке аш узды. ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Фәрит Сафин очрашуга эшкуарлык җәмәгатьчелеге, Эшлекле Россия, ТР Кече һәм урта бизнес һәм Җиңел сәнәгать ассоциациясе вәкилләрен җыйды. Чарада Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры урынбасары Клара Таҗетдинова катнашты.

Тэги: Артем Кузнецов Фәрид Сафин

сентябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

21 сентябрьда Фәнил Әһлиуллин ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры каршындагы Коррупциягә каршы тору комиссиясенең һәм ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы каршындагы Иҗтимагый советның киңәйтелгән утырышын уздырды.

сентябрь, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 16 сентябрендә Татарстанның 18 нче гаиләләр фестивале «Гаиләнең мәдәни коды» узды. Республика гаиләләр фестивалендә 31 гаилә коллективы катнашты, алар жюри әгъзаларына үзләрен «Гаилә тарихлары», «Гаилә бәхете серләре» һ. б. кебек төрле мәйданчыкларда тәкъдим иттеләр.

Тэги: Артем Кузнецов Маргарита Максимова Изольда Жуйкова НКО гамәлләре тасмасы Тамара Фёдорова Наталья Сабитова Розалия Нургалиева

июнь, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Артем Кузнецов РФ Дәүләт Думасы депутаты Максим Топилин һәм ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы, Пенсия фонды һәм ТР Мәгариф һәм фән Министрлыгы вәкилләре белән бергә «балалы гаиләләргә ярдәм» темасына гражданнарны кайнар линия форматында кабул итүдә катнашты.