сишәмбе

«Хуҗабикә ашханәсе һәм остаханәсе» проектының уку курсының беренче блогы дәресләре тәмамланды. Әлеге проект 2023 елда гражданлык җәмгыятен үстерүгә Татарстан Республикасы Рәисе грантларын бирү конкурсының грант акчаслары хисабына «Благопомощь» АНО ЦСП тарафыннан гамәлгә ашырыла.

дүшәмбе

2024 елның 4 апрелендә ТР ДОСААФының Чистай техник мәктәбендә Совет хәрби очучы-истребителе Алексей Маресьев батырлыгына багышланган Батырлык дәресе узды.

чәршәмбе

Казан реабилитацияне һәм абилитацияне үстерү үзәге тарафыннан гамәлгә ашырыла торган «Шатлык диңгезе» проекты хәзер актив гамәлгә ашырыла. Президент грантлары Фонды ярдәме белән Казаннан һәм якын – тирә районнардан үзәк нерв системасы һәм терәк-хәрәкәт аппараты авырулары булган 60 бала сәламәтлекне ныгытуның иң нәтиҗәле методикаларын бердәм комплекска туплаган түбәндәге инновацион тернәкләндерү программасында катнашты: акватернәкләндерү, массаж курслары, тренажер залында дәресләр һәм кислород терапиясе.

пәнҗешәмбе

2024 елның 25 февралендә үзенең гасырлык юбилеен Чистай районында туган, Чистай шәһәренең Мактаулы гражданы, Бөек Ватан сугышы ветераны Нәкыйп Мөбарәкша улы Хәйруллин билгеләп үтте.

сишәмбе

2024 елның 26 февралендә «Гаилә бергә» хәйрия фондының Гаилә йортында, «Әкият терапиясе» проекты кысаларында, балалар һәм ата-аналарның барысына да билгеле булган «Бремен музыкантлары» әкиятен искә төшерделәр.

дүшәмбе

22 февральдә, оборона-массакүләм эш айлыгы кысаларында, «Ватанны саклаучылар көне» бәйрәме алдыннан, ТР ДОСААФ Алексеевск оешмасы Алексеевск муниципаль районының Мәгариф бүлеге һәм Спорт мәктәбе белән берлектә Чаңгы базасында булачак бәйрәмгә һәм ГТОны популярлаштыруга багышланган спорт-патриотик чара уздырды.

Тэги: НКО гамәлләре тасмасы

35 нче лицейда яшүсмерләр арасында наркоманияне кисәтүгә юнәлдерелгән йомгаклау чарасы узды.

Тэги: НКО гамәлләре тасмасы

22 февральдә ТР ДОСААФ Әлмәт Автомобиль мәктәбе базасында хезмәткәрләр тарафыннан «Хәрби шофер» ярышлары оештырылды һәм үткәрелде.

дүшәмбе

11 февральдә Татарстан Республикасы Теләче муниципаль районы ДОСААФ базасында «Минск 125», «Стриж», «Хонда200», «Хонда270», «Хонда200» девушки, «Хонда270» девушки, «Хонда200» (зима), «Хонда270» сыйныфлары буенча ТР Теләче муниципаль районы башлыгы кубогына картинг буенча районара турнир узды (әниләр). Ярышларда республиканың алты районыннан барлыгы 7 команда, 84 спортчы катнашты.

гыйнвар, 2024 ел
чәршәмбе

Бүген иртән ВДНХда «Хезмәттәшлек потенциалы» темасына түгәрәк өстәл ачылды.