март, 2024 ел
якшәмбе

Иҗтимагый күзәтү үзәге Россия Президентын сайлауның өч көнендә тавыш бирү нәтиҗәләренә йогынты ясый алырлык хәбәрләр теркәмәгән. Бу хакта журналистларга ТР Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева сөйләде.

чәршәмбе

2024 елның 26 февралендә Казан шәһәрендә Ак Барс банкы корпоратив университеты базасында гаиләгә юнәлешле коммерцияле булмаган оешмалар вәкилләре өчен «НКО үсеш стратегиясен эшләү» IV зона стратегик сессиясе узды. Элегрәк зона сессияләре Алабуга, Яшел Үзән һәм Әлмәт шәһәрләрендә узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева

пәнҗешәмбе

Татарстан Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева 15-17 мартта узачак Россия Федерациясе Президенты сайлауларында тавыш бирү процедурасын иҗтимагый күзәтүдә катнашырга карар иткән 14 Казан блогеры белән очрашты.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында узган елда ТР Яшьләр эшләре министрлыгының башкарылган максатлары һәм бурычлары буенча фикер алышу узды. 2022 ел ахырында ТР Яшьләр эшләре министрлыгы бүлекләре ел буе эшләгән 7 төп бурыч расланды.

Тэги: Зилә Вәлиева Асия Тимирясова

пәнҗешәмбе

Татарстанның Иҗтимагый палатасында Сәламәтлек саклау системасының узган ел республика халкы ведомство алдына куйган бурычларны һәм максатларны ничек үтәве турында фикер алыштылар.

Тэги: Фәнил Габдрахманов Зилә Вәлиева Фәрид Сафин Тимур Бикмуллин Алексей Шулаев Владимир Менделевич Анна Мөбәрәкшина Владимир Филатов

пәнҗешәмбе

Татарстанның Иҗтимагый палатасында «Ә безнең ишегалдында…» яңа ел бизәлешләре конкурсында җиңүчеләрне бүләкләделәр. Анда 40 йорт территориясе катнаша. Бүген бүләкләр алган иң яхшы өчесе билгеләп үтелде.

пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы һәм «Бердәм Россия» партиясенең төбәк бүлеге бүген 15, 16 һәм 17 мартта узачак Россия Президентын сайлауны һәм алдагы өч ел дәвамында узачак төрле дәрәҗәдәге сайлауларны күзәтү өлкәсендә хезмәттәшлек турында килешүгә кул куйдылар.

гыйнвар, 2024 ел
шимбә

Бүген ТР Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасында Гаилә елын ачуга багышланган «Гаилә волонтерлыгы» Бердәм гамәлләр көне узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов Изольда Жуйкова Елена Скобельцына

декабрь, 2023 ел
дүшәмбе

22 декабрьдә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы белән берлектә  «Мы вместе - Без бергә» оешмасы оештырган « Онкопациентларның проблема-ихтыяҗлары » темасына түгәрәк өстәл узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Тимур Бикмуллин НКО гамәлләре тасмасы Анна Мөбәрәкшина

декабрь, 2023 ел
җомга

2023 елның 14 декабрендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында «Татарстан Республикасында коммерцияле булмаган секторны үстерү остазлык технологияләрендә: секторара социаль партнерлык тәҗрибәсе» семинары узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева НКО гамәлләре тасмасы