февраль, 2024 ел
чәршәмбе

2024 елның 26 февралендә Казан шәһәрендә Ак Барс банкы корпоратив университеты базасында гаиләгә юнәлешле коммерцияле булмаган оешмалар вәкилләре өчен «НКО үсеш стратегиясен эшләү» IV зона стратегик сессиясе узды. Элегрәк зона сессияләре Алабуга, Яшел Үзән һәм Әлмәт шәһәрләрендә узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева

гыйнвар, 2024 ел
сишәмбе

Кичә Алабуга шәһәренең А.С. Пушкин исемендәге үзәк китапханәсе базасында ТРның 12 муниципаль районы вәкилләре өчен фасилитация инструментларын кулланып «Коммерцияле булмаган оешма үсеше стратегиясен эшләү» стратегик сессиясе узды. Бу ТР гаиләгә юнәлешле коммерцияле булмаган оешма җитәкчеләре өчен махсус белем бирү программасының беренче дәресе, аны «АК БАРС» БАНК гавами акционерлык җәмгыяте Корпоратив университетының бизнес-тренеры Әлфия Сафина үткәрә. Укуда 35 кеше катнаша.

Тэги: Әлфия Вәлиева НКО гамәлләре тасмасы

гыйнвар, 2024 ел
шимбә

Бүген ТР Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасында Гаилә елын ачуга багышланган «Гаилә волонтерлыгы» Бердәм гамәлләр көне узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов Изольда Жуйкова Елена Скобельцына

декабрь, 2023 ел
җомга

2023 елның 14 декабрендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында «Татарстан Республикасында коммерцияле булмаган секторны үстерү остазлык технологияләрендә: секторара социаль партнерлык тәҗрибәсе» семинары узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева НКО гамәлләре тасмасы

декабрь, 2023 ел
шимбә

Инвалидлар декадасы кысаларында 2023 елның 1 декабрендә ТР Иҗтимагый палатасында инвалидлыкны билгеләү, социаль ярдәм чаралары, эш белән тәэмин итү, Абилимпикс милли чемпионатында катнашу, инклюзив белем бирү мәсьәләләре буенча «кайнар линия» узды.

Тэги: Әлфия Вәлиева Татьяна Мерзлякова

ноябрь, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 1 ноябрендә онлайн форматта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү буенча XI комиссиясе утырышы узды.

Тэги: Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов Изольда Жуйкова Татьяна Мерзлякова

октябрь, 2023 ел
җомга

10 октябрьдә ТР Иҗтимагый палатасының «Хакимият белән сөйләшүләр» проекты кысаларында социаль яклау, ветераннарга ярдәм итү, сәламәтлекләрендә төрле чикләүләр булган кешеләрне тернәкләндерү һәм социализацияләү өлкәсендә эшләүче коммерцияле булмаган оешмалар җитәкчеләре, вәкилләре, социаль хезмәтләр күрсәтүчеләр, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары Татарстанның Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова белән очраштылар.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов

октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 27 сентябрендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында яшь экскурсоводларның «Шәфкатьлелек маршрутлары» III республика конкурсын бүләкләү тантанасы узды. «Шәфкатьлелек маршрутлары» яшь экскурсоводлар конкурсында катнашучылар әзерләгән туган якның шәфкатьлелеге һәм хәйриячелеге турындагы тарихлар традиция буенча бөтен Татарстан Республикасы картасы буенча географияне үз эченә ала. Конкурска йомгак ясау өчен финалистлар - яшь экскурсоводлар һәм аларның укытучылары Казанга чакырылды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева НКО гамәлләре тасмасы

сентябрь, 2023 ел
сишәмбе

Барлык битараф булмаган гражданнарны, коммерцияле булмаган оешма вәкилләрен, социаль әһәмиятле проектларны гамәлгә ашыра торган социаль җаваплы бизнесны Халыкара Хәйрия көне белән котлыйбыз!

Тэги: Әлфия Вәлиева НКО гамәлләре тасмасы

август, 2023 ел
чәршәмбе

16 августта мәгариф һәм фән хезмәткәрләренең республика август конференциясенең пленар утырышы узды, ул республикада мәгарифне үстерүнең төрле юнәлешләре буенча 8 секцион утырыштан торган чаралар каскадын тәмамлады. Конференция эшендә педагогик берләшмәдән, хакимиятнең барлык тармакларыннан, ата-ана җәмәгатьчелегеннән ике меңнән артык кеше катнашты.

Тэги: Зилә Вәлиева Римма Гыйльмиева Юлия Кареева Әлфия Вәлиева Тамара Фёдорова