апрель, 2024 ел
дүшәмбе

2024 елның 1 апрелендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында ТКХ һәм экология буенча комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Тэги: Дмитрий Романов Минәхмәт Хисмәтуллин Зөфәр Юнысов Михаил Мельников

декабрь, 2023 ел
җомга

2023 елның 8 декабрендә Татарстан Республикасы Этил спирты, алкоголь продукциясе җитештерүне, әйләнешен һәм сыйфатын дәүләт контролендә тотуны тәэмин итү һәм Татарстан Кулланучылар хокукларын яклау буенча дәүләт инспекциясе җитәкчесе, Координация советы рәисе урынбасары Җәүдәт Әхмәтханов рәислегендә Татарстан Республикасында кулланучылар хокукларын тәэмин итү һәм яклау мәсьәләләре буенча Координация советы утырышы узды.

ноябрь, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 1 ноябрендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Дмитрий Романов «Тарифларны җайга салу өлкәсендә контроль-күзәтчелек эшчәнлеге» темасына Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты коллегиясе утырышында катнашты.

пәнҗешәмбе

26 октябрьдә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Торак-коммуналь хуҗалык һәм экология буенча комиссиясе рәисе, «Татарстан Республикасы Торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә иҗтимагый контроль төбәк үзәге ассоциациясе» башкарма директоры Дмитрий Романов Татарстан Республикасында территориаль иҗтимагый үзидарә Координация советы утырышында катнашты һәм күпфатирлы йортлар советлары турында доклад белән чыгыш ясады.

чәршәмбе

11 октябрьдә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында «торак милекчеләре ширкәтләре форматында күпфатирлы йортлар белән идарә итү: проблемалар һәм хәл итү юллары»дигән темага түгәрәк өстәл узды.

Тэги: Дмитрий Романов Мөнир Гафиятуллин Минәхмәт Хисмәтуллин

чәршәмбе

«Торак-коммуналь хуҗалык видеоярдәмчесе» яңа ролигыннан Татарстан халкы күпфатирлы йортлар белән идарә итүнең мөмкин булган ысуллары турында беләчәк.

Тэги: Дмитрий Романов НКО гамәлләре тасмасы

сишәмбе

ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Дмитрий Романов Татарстан Республикасы Дәүләт торак инспекциясе каршындагы Иҗтимагый совет утырышын уздырды.

сентябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

14 сентябрьдә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе, Координация советы рәисе урынбасары Ж.Ю. Әхмәтханов рәислегендә Татарстан Республикасында кулланучылар хокукларын тәэмин итү һәм яклау мәсьәләләре буенча Координация советы утырышы узды.

Тэги: Дмитрий Романов Мөнир Гафиятуллин

август, 2023 ел
җомга

24-25 августта «Каты коммуналь калдыклар: законнар һәм практика» V Юбилей фәнни-гамәли конференциясе узды, оештыручылар – Тарифлар буенча Татарстан Республикасы Дәүләт комитеты һәм Татарстан Республикасы буенча Федераль антимонополия хезмәт идарәсе белән берлектә Федераль антимонополия хезмәте.

Тэги: Дмитрий Романов Мөнир Гафиятуллин