октябрь, 2024 ел
чәршәмбе

9 октябрьдә эшмәкәрлек буенча ТР Иҗтимагый Палатасының эш төркеме утырышы булды, анда 2025 елда «Эшмәкәрлек буенча иң яхшы Иҗтимагый совет» республика конкурсын уздыру мәсьәләсе каралды.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Айрат Гыймадетдинов Фәрид Сафин

октябрь, 2024 ел

август, 2024 ел
җомга

12 августта Татарстан Республикасы Рәисенең коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсе инициативасы белән Казан Кремлендә түгәрәк өстәл узды, анда каты коммуналь калдыклар белән эш итүгә бәйле проблемалар каралды.

дүшәмбе

ТР Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева тавыш бирүнең җәмәгать контроле буенча Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Координация советы утырышын үткәрде.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Рафаэль Шакирҗанов Минәхмәт Хисмәтуллин Тимур Какохо Наилә Баһаветдинова

сишәмбе

23 июльдә Татарстан Федераль монополиягә каршы хезмәт идарәсе каршындагы Иҗтимагый советның чираттагы утырышы булды. Очрашу ведомство башлыгы Айрат Шәфигуллин рәислегендә Татарстанның Туризм буенча Дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов, Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары Гөлназ Исмәгыйлева, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы Рәисе урынбасары, Совет рәисе Мөнир Гафиятуллин катнашында узды. Утырышның төп темасы төбәктә туризмны үстерү булды.

дүшәмбе

2024 елның 19 июлендә Казанда гражданлык инициативаларын үстерүгә ярдәм итү үзәгендә СО НКОның VI Республика форумы кысаларында «Сәламәтлекне саклау һәм тормыш сыйфаты нигезе буларак көмеш волонтерлык» республика семинары узды.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Софья Хәсәнова Фәнис Хөсәенов НКО гамәлләре тасмасы

сишәмбе

2024 елның 6 июлендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы ярдәме белән Минзәлә авиация предприятиесе базасында «Ватан уллары» региональ үзәге курсантлары арасында комплекслы ярышларның финалын ачу тантанасы һәм «Патриотлар үстерәбез» республика хәрби-патриотик палаткалы лагереның өченче сменасын ачу тантанасы үткәрелде.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин НКО гамәлләре тасмасы

июнь, 2024 ел
чәршәмбе

18 июньдә Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасында сәнәгать продукциясенең законсыз әйләнешенә каршы тору комиссиясе утырышы узды. Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасын рәис урынбасары М. М. Гафиятуллин тәкъдим итте.

июнь, 2024 ел
пәнҗешәмбе

2024 елның 6 июнендә Иҗтимагый палата рәисе урынбасары Мөнир Гафиятуллин Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелеге идарәсе утырышларында катнашты.

май, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Татарстанда «Иң яхшы эшмәкәрләр советы» V республика конкурсында җиңүчеләргә бүләкләр тапшыру тантанасы булды. Республиканың Яшел Үзән районы Советы барлык номинацияләрдә дә абсолют лидер булды.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Фәрид Сафин