декабрь, 2023 ел
шимбә

Инвалидлар декадасы кысаларында 2023 елның 1 декабрендә ТР Иҗтимагый палатасында инвалидлыкны билгеләү, социаль ярдәм чаралары, эш белән тәэмин итү, Абилимпикс милли чемпионатында катнашу, инклюзив белем бирү мәсьәләләре буенча «кайнар линия» узды.

ноябрь, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 1 ноябрендә онлайн форматта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү буенча XI комиссиясе утырышы узды.

Тэги: Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов Изольда Жуйкова Татьяна Мерзлякова

октябрь, 2023 ел
җомга

26 октябрьдә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгында Иҗтимагый советның чираттагы утырышы узды. Фикер алышуга чыгарылган мәсьәләләрнең берсе-халыкны тавыш бирү өчен 2024 елга ведомствоның иҗтимагый максатларын һәм бурычларын формалаштыру.

Тэги: Асия Тимирясова Артем Кузнецов Маргарита Максимова Изольда Жуйкова Татьяна Мерзлякова Евгений Кабыш Анна Мөбәрәкшина

август, 2023 ел
чәршәмбе

Казанның «Восток» лагеренда мөмкинлекләре чикле балалар өчен «БЕЗ. Чикләрсез иҗат» сменасы төгәлләнде. Анда 121 бала катнашты.

июль, 2023 ел
җомга

26 июльдә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү комиссиясе тарафыннан сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән һәм инвалид балаларның җәйге ялын оештыру, шулай ук балалар сәламәтләндерү лагерьларында инклюзив сменалар оештыру мәсьәләләре буенча «кайнар линия» үткәрелде.

дүшәмбе

Июнь аенда ТР Иҗтимагый палатасының Социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү комиссиясе тарафыннан ТР Хезмәт министрлыгы һәм балалы гаиләләр өчен бердәм (универсаль) пособие алу мәсьәләләре буенча социаль фонд белгечләрен чакырып кайнар линия оештырылды.

җомга

2023 елның 7 июнендә Яр Чаллы шәһәрендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү комиссиясенең күчмә киңәйтелгән уртак утырышы булды; Россия Федерациясе Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгының Татарстан Республикасы буенча медик-социаль экспертизаның төп бюросы каршындагы иҗтимагый комиссия; Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет Яр Чаллы шәһәренең Башкарма комитеты һәм Иҗтимагый советы белән берлектә.

Тэги: Әлфия Вәлиева Маргарита Максимова Татьяна Мерзлякова

җомга

2023 елның 31 маенда Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында балалы гаиләләр өчен бердәм (универсаль) пособие алу мәсьәләләре буенча «кайнар линия» узды.

апрель, 2023 ел
дүшәмбе

29 мартта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү буенча комиссиясе коммерцияле булмаган оешмалар өчен «Шәхси мәгълүмат операторларына таләпләр: гамәлләр алгоритмы» темасына семинар үткәрде.

март, 2023 ел
сишәмбе

«Ярдәм» милли ислам хәйрия фонды Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү комиссиясе ярдәмендә «Сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән затларга спорт – сорау һәм тәкъдим»  темасына түгәрәк өстәл оештырды, сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән затларның гамәлдәге спорт секцияләренә һәм чараларына керү мөмкинлеге проблемалары турында фикер алышу, билгеләнгән аудиториягә булган спорт һәм физкультура инициативалары, аларны матди тәэмин итү чыганаклары турында мәгълүмат бирү механизмнарын эшләү максатыннан оештырылды.

Тэги: Изольда Жукова Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов НКО гамәлләре тасмасы Татьяна Мерзлякова