октябрь, 2023 ел
җомга

18 октябрьдә Казанда 93 нче гимназия территориясендә А.С. Пушкин һәйкәлен һәм яңартылган «Пушкин бакчасы» скверын ачу тантанасы булды.

Тэги: Тимур Кадыров Ирина Александровская Тамара Фёдорова Розалия Нургалиева

чәршәмбе

Бүген «Татар Информ» мәгълүмат агентлыгы мәйданчыгында гражданлык җәмгыятен үстерүгә Татарстан Республикасы грантларын бирүгә конкурс игълан итүгә багышланган матбугат конференциясе узды.

дүшәмбе

Бүген Казанда «Черек күл» паркында Россия көне һәм «Динамо» спорт җәмгыятенең 100 еллыгы уңаеннан тантаналы чара узды. Бәйрәм мәйданчыгында Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, ТР Премьер-министры Алексей Песошин, ТР Рәисе Администрациясе Җитәкчесе, Татарстанның «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте рәисе Әсгать Сәфәров, Казан мэры Илсур Метшин булдылар.

Тэги: Анастасия Исаева Рафаэль Шакирҗанов Тимур Кадыров Ирина Александровская Тимур Камалетдинов Алексей Софронов Тамара Фёдорова Дамир Нургалиев Наталья Сабитова Адилә Әхмәтова Тимур Какохо Дмитрий Туманов Данис Шакиров Эльмира Фәтхуллина Роман Донцов Искәндәр Гыйләҗев

җомга

Алтынчы чакырылыш Дәүләт Советының кырык дүртенче утырышы 8 июньдә узачак. Мондый карар 2 июньдә парламент Президиумы утырышында кабул ителде.

май, 2023 ел
җомга

26 майда ТР Рәисе Рөстәм Миңнеханов Эшмәкәрләр йортында республиканың бизнес җәмәгатьчелеге белән очрашты.

май, 2023 ел

март, 2023 ел
җомга

15 мартта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева Казахстан Республикасы Дин эшләре комитеты рәисе урынбасары Бауржан Бакиров җитәкчелегендәге Казахстан делегациясе белән очрашты.

Тэги: Зилә Вәлиева Тимур Кадыров Ринат Патеев Владимир Самойленко

февраль, 2023 ел
пәнҗешәмбе

16 февральдә Казанда Татарстан халыклары ассамблеясе Советы утырышы булды, анда милли-мәдәни иҗтимагый берләшмәләр, Татарстан халыклары дуслыгы йорты һәм Ассамблея Башкарма комитетының 2022 елда башкарган эшләренә йомгак ясалды, шулай ук 2023 елга планнар турында фикер алыштылар. Утырышны Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан халыклары ассамблеясе Советы рәисе Фәрит Мөхәммәтшин уздырды.

Тэги: Тимур Кадыров Ирина Александровская

февраль, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстанның Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасы Спорт министрлыгының 2022 ел йомгаклары буенча халык алдында төзелгән максатларын һәм бурычларын гамәлгә ашыру нәтиҗәләре буенча иҗтимагый фикер алышулар узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Тимур Кадыров Екатерина Согрина Ирина Әхмәтова Алексей Софронов Алексей Шулаев

декабрь, 2022 ел
чәршәмбе

Казанда «Хезмәт даны шәһәрләре» Бөтенроссия яшьләр патриотик форумы башланды.

Тэги: Тимур Кадыров НКО гамәлләре тасмасы