декабрь, 2023 ел
җомга

2023 елның 28 ноябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт сынлы сәнгать музее территориясендә ТР Иҗтимагый палатасының Мәдәният һәм массакүләм матбугат чаралары мәсьәләләре буенча комиссиясенең бишенче утырышы узды.

Тэги: Эльмира Фәтхуллина Розалия Нургалиева

ноябрь, 2023 ел
җомга

2023 елның 10 ноябрендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Мәдәният һәм массакүләм матбугат чаралары мәсьәләләре буенча комиссиясе тарафыннан «Татарстанда каллиграфия сәнгате. Кичә, бүген, иртәгә» түгәрәк өстәле оештырылды.

Тэги: Зилә Вәлиева Эльмира Фәтхуллина Розалия Нургалиева Тәбрис Яруллин

октябрь, 2023 ел
җомга

25 октябрьдә Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгында 2024 елга ведомствоның максатларын һәм бурычларын ачык формалаштыру буенча Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышы узды.

Тэги: Эльмира Фәтхуллина Розалия Нургалиева Тәбрис Яруллин

октябрь, 2023 ел
җомга

18 октябрьдә Казанда 93 нче гимназия территориясендә А.С. Пушкин һәйкәлен һәм яңартылган «Пушкин бакчасы» скверын ачу тантанасы булды.

Тэги: Тимур Кадыров Ирина Александровская Тамара Фёдорова Розалия Нургалиева

сентябрь, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 16 сентябрендә Татарстанның 18 нче гаиләләр фестивале «Гаиләнең мәдәни коды» узды. Республика гаиләләр фестивалендә 31 гаилә коллективы катнашты, алар жюри әгъзаларына үзләрен «Гаилә тарихлары», «Гаилә бәхете серләре» һ. б. кебек төрле мәйданчыкларда тәкъдим иттеләр.

Тэги: Артем Кузнецов Маргарита Максимова Изольда Жуйкова НКО гамәлләре тасмасы Тамара Фёдорова Наталья Сабитова Розалия Нургалиева

август, 2023 ел
сишәмбе

2023 елның 21 августында Татарстан Иҗтимагый палатасында Түбән Кама Иҗтимагый советы инициативасы белән «Мөһим нәрсә турында сөйләшүләр – Татарстан Республикасында дәресләр үткәрү тәҗрибәсе һәм перспективалары» түгәрәк өстәле узды.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Рафаэль Шакирҗанов Асия Тимирясова Евгений Гибин Евгений Кабыш Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Дмитрий Туманов Роман Донцов Розалия Нургалиева