март, 2023 ел
сишәмбе

«Ярдәм» милли ислам хәйрия фонды Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү комиссиясе ярдәмендә «Сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән затларга спорт – сорау һәм тәкъдим»  темасына түгәрәк өстәл оештырды, сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән затларның гамәлдәге спорт секцияләренә һәм чараларына керү мөмкинлеге проблемалары турында фикер алышу, билгеләнгән аудиториягә булган спорт һәм физкультура инициативалары, аларны матди тәэмин итү чыганаклары турында мәгълүмат бирү механизмнарын эшләү максатыннан оештырылды.

Тэги: Изольда Жукова Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов НКО гамәлләре тасмасы Татьяна Мерзлякова

сишәмбе

22 июнь көнне Югары Осланда «Гаилә канаты астында» төбәк иҗтимагый оешмасы тарафыннан «Татарстан – нык гаиләләр территориясе» акциясе үткәрелде. «Татарстан – нык гаиләләр территориясе» акциясе-Татарстан гаиләләренең зона фестивальләре, «Нечкәбил», «Идел буеның уңышлы гаиләсе» һәм «Ел гаиләсе» Бөтенроссия конкурсының сайлап алу турлары.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Изольда Жукова Маргарита Максимова

дүшәмбе

22 июнь көнне Югары Ослан авылында «Ныклы гаилә» «Татарстан – нык гаиләләр территориясе»  федераль партия проекты акциясе кысаларында «Бренд буларак гаилә» дип исемләнгән түгәрәк өстәл утырышы узды. Югары Осланда «Бренд буларак гаилә» түгәрәк өстәлләр циклы эстафетасын Кукмара шәһәреннән кабул итеп алды.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Изольда Жукова

җомга

8 июнь көнне Кукмара шәһәрендә «Татарстан – нык гаиләләр территориясе» акциясе узды. Бу Татарстанның нык һәм бәхетле гаиләләренең изге бәйрәме.

Тэги: Изольда Жукова

чәршәмбе

30 майда ТР Икътисад министрлыгының «Яшәү векторы» грантын гамәлгә ашыру кысаларында «Сәламәтлек импульсы» спорт бәйрәме үткәрелде.

Тэги: Изольда Жукова

сишәмбе

20 май көнне «Минем үзенчәлекле бәхетем» фестивалендә катнашучыларны бүләкләү тантанасы булды. Фестиваль - Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Әни көче» грант проектының йомгаклау этабы. Проект «Гаилә канаты астында» төбәк иҗтимагый оешмасы командасына үзенчәлекле балалар тәрбияләүче аналарга ярдәм итүнең яңа юнәлешләрен табарга мөмкинлек бирде.

Тэги: Изольда Жукова Маргарита Максимова

дүшәмбе

ТР Дәүләт Советында Бөтенроссия Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнен үткәрү мәсьәләсе буенча РФ Дәүләт Думасы депутаты Т.П. Ларионова җитәкчелегендә киңәшмә узды.

Тэги: Изольда Жукова Артем Кузнецов

20 май көнне Татарстан Халыклар дуслыгы йортында «Гаилә канаты астында» төбәк иҗтимагый оешмасы «Татарстан - нык гаиләләр территориясе» акциясен уздырды. Акция кысаларында «Нечкәбил» XVII Республика конкурсының ачылышы һәм «Минем үзенчәлекле бәхетем» фестиваленә йомгак ясау булды.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Мөнир Гафиятуллин Изольда Жукова Артем Кузнецов Маргарита Максимова

чәршәмбе

11 май көнне Казанның «Здравушка» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә «Минем үзенчәлекле бәхетем» республика фестиваленең жюри утырышы узды.

Тэги: Изольда Жукова Маргарита Максимова

апрель, 2022 ел
җомга

Бүген ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Татарстан территориясендә үз эшчәнлеген алып баручы (авыр тормыш хәлендә калган гражданнарга медицина һәм мәгариф, мәдәният һәм социаль ярдәм өлкәсендә социаль әһәмиятле проектларны гамәлгә ашыра торган волонтерлык хәрәкәтләре, ирекле һәм иҗади берлекләр, оешмалар) иҗтимагый оешмалар җитәкчеләре белән очрашты. Очрашуда дәүләт хакимияте органнарының иҗтимагый һәм коммерцияле булмаган оешмалар белән хезмәттәшлегенең нәтиҗәлелеген арттыру мәсьәләләре буенча фикер алыштылар.

Тэги: Азат Гайнетдинов Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Рафаэль Шакирҗанов Андрей Большаков Асия Тимирясова Изольда Жукова Тимур Кадыров Юлия Кареева Ирина Комадорова Екатерина Согрина Артем Кузнецов Ирина Александровская Руфәт Кыямов Софья Хәсәнова