октябрь, 2023 ел
җомга

18 октябрьдә Казанда 93 нче гимназия территориясендә А.С. Пушкин һәйкәлен һәм яңартылган «Пушкин бакчасы» скверын ачу тантанасы булды.

Тэги: Тимур Кадыров Ирина Александровская Тамара Фёдорова Розалия Нургалиева

июнь, 2023 ел
дүшәмбе

Бүген Казанда «Черек күл» паркында Россия көне һәм «Динамо» спорт җәмгыятенең 100 еллыгы уңаеннан тантаналы чара узды. Бәйрәм мәйданчыгында Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, ТР Премьер-министры Алексей Песошин, ТР Рәисе Администрациясе Җитәкчесе, Татарстанның «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте рәисе Әсгать Сәфәров, Казан мэры Илсур Метшин булдылар.

Тэги: Анастасия Исаева Рафаэль Шакирҗанов Тимур Кадыров Ирина Александровская Тимур Камалетдинов Алексей Софронов Тамара Фёдорова Дамир Нургалиев Наталья Сабитова Адилә Әхмәтова Тимур Какохо Дмитрий Туманов Данис Шакиров Эльмира Фәтхуллина Роман Донцов Искәндәр Гыйләҗев

июнь, 2023 ел
сишәмбе

6 июньдә республика буенча рус теле көненә һәм шагыйрь Александр Пушкинның тууына 224 ел тулуга багышланган тантаналы чаралар узды.

Тэги: Ирина Александровская

Казанда 05 июньдә опера җырчысы Федор Шаляпинга һәм язучы Максим Горькийга багышланган мемориаль композиция ачылды. Тантанада Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашты.

май, 2023 ел
чәршәмбе

30 майда «Вместе — РФ» Федераль каналының «Знакомьтесь-сенатор» программасында Федерация Советының парламент эшчәнлеген оештыру һәм регламент комитеты әгъзасы, Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органы вәкиле Александр Терентьев кунак булды.

май, 2023 ел

апрель, 2023 ел
чәршәмбе

26 апрельдә Тамара Федорова рәислегендәге мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеге комиссиясе Милли мәдәниятләр һәм гореф-гадәтләр елы чараларын гамәлгә ашыру кысаларында «Адымнар – белемгә һәм татулыкка юл» полилингваль комплексында «Халыкның горурлыгы – аның теле» дигән якты чарада булды.

Тэги: Наталья Фролова Юлия Кареева Ирина Александровская Тамара Фёдорова

март, 2023 ел
дүшәмбе

Татарстан халыклары дуслыгы йортында «Кырым язы» темасына түгәрәк өстәл узды. Аның эшендә Татарстан, Мәскәү һәм Кырым спикерлары катнашты.

февраль, 2023 ел
пәнҗешәмбе

16 февральдә Казанда Татарстан халыклары ассамблеясе Советы утырышы булды, анда милли-мәдәни иҗтимагый берләшмәләр, Татарстан халыклары дуслыгы йорты һәм Ассамблея Башкарма комитетының 2022 елда башкарган эшләренә йомгак ясалды, шулай ук 2023 елга планнар турында фикер алыштылар. Утырышны Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан халыклары ассамблеясе Советы рәисе Фәрит Мөхәммәтшин уздырды.

Тэги: Тимур Кадыров Ирина Александровская