октябрь, 2024 ел

октябрь, 2024 ел
җомга

Татарстаннан волонтерлар Курск өлкәсе волонтерларына В.Г. Тимирясов исемендәге Казан инновацион университеты, республиканың башка белем бирү һәм волонтерлык оешмалары коллективлары җыйган беренчел кирәк-ярак әйберләрен, медикаментларны, татлы бүләкләрне тапшырдылар. Алга таба гуманитар йөк алгы сызыкка, нацистларга каршы батырларча көрәшүче сугышчыларга, шулай ук дошман һөҗүменнән зыян күргән төбәкнең тыныч халкына юнәлдереләчәк.

Тэги: Асия Тимирясова Дамир Нургалиев

август, 2024 ел
пәнҗешәмбе

15 августта мәгариф һәм фән хезмәткәрләренең традицион республика август киңәшмәсе үткәрелде, аның темасы - «Мәгарифтә лидерлык: стратегик ориентирлар һәм технологияләр».

Тэги: Зилә Вәлиева Римма Гыйльмиева Асия Тимирясова Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Адилә Әхмәтова Яшел Үзән районы Иҗтимагый Советы

август, 2024 ел
җомга

2024 елның 2 августында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында яшьләр эшләре, волонтерлыкны үстерү һәм патриотик тәрбия комиссиясе әгъзалары һәм ТР Иҗтимагый палатасы Рәисе урынбасары Асия Тимирясованың эшлекле очрашуы булды.

Тэги: Асия Тимирясова Тимур Камалетдинов Дамир Нургалиев

июль, 2024 ел
чәршәмбе

16 июльдә Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре Министрлыгында ведомство каршындагы Иҗтимагый совет утырышы булды, анда 2024 елның беренче яртыеллыгына ачык максатларны тормышка ашыру буенча хисап тәкъдим ителде.

Тэги: Асия Тимирясова Екатерина Согрина Тамара Фёдорова Дамир Нургалиев

май, 2024 ел
җомга

2024 елның 23 маенда Татарстан Иҗтимагый палатасының Мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү комиссиясе тарафыннан җәйге ял оештыру мәсьәләләре буенча «кайнар линия» оештырылды.

Тэги: Асия Тимирясова

апрель, 2024 ел
пәнҗешәмбе

дип, Оренбург җәмәгатьчелеге лидеры, Оренбург өлкәсе Иҗтимагый палатасы рәисе Борис Колесников Татарстанның Иҗтимагый палатасына Казаннан килгән ярдәм өчен рәхмәт белдерде.

Тэги: Азат Гайнетдинов Мөнир Гафиятуллин Айрат Гыймадетдинов Асия Тимирясова Фәрид Сафин Артур Мостаев НКО гамәлләре тасмасы

җомга

2024 елның 22 мартында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында «Татарстан Республикасында мәгарифне цифрлаштыру: сораулар, практикалар, перспективалар» темасына түгәрәк өстәл узды.

Тэги: Наталья Фролова Асия Тимирясова Тамара Фёдорова Елена Скобельцына

якшәмбе

ТР Иҗтимагый палатасы каршындагы Иҗтимагый күзәтү үзәге үз эшен дәвам итә

Тэги: Асия Тимирясова

сишәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы, мәгариф һәм фән министрлыгы, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы ярдәме белән оештырылган «Инклюзив белем бирүнең дәвамлы системасы: хәзерге хәле һәм үсеш перспективалары» Халыкара форумы В.Г. Тимирясов исемендәге Казан инновацион университетында узды. Форумның партнерлары: Халыкара педагогик белем бирү Фәннәр академиясе, «Все для детей» АНО (Казан шәһәре) һәм «Белая трость» АНО (Екатеринбург шәһәре), «Лето» республика үзәге һәм югары мәктәп укытучылары Лигасы.

Тэги: Асия Тимирясова НКО гамәлләре тасмасы