ноябрь, 2023 ел
җомга

16-17 ноябрьдә Россия мәгариф академиясендә «Балалар һәм яшүсмерләр белән тәрбия эшен оештыру тарихы, теориясе һәм практикасы» Бөтенроссия конференциясе узды.

февраль, 2023 ел
чәршәмбе

15 февральдә Казан шәһәренең Киров районының «Юлдаш» яшьләр клубында ТР Дәүләт Советының Социаль сәясәт комитеты утырышы булды. Анда депутатлар балаларны һәм яшьләрне патриотик тәрбияләү мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, шулай ук ТР Гаилә кодексына үзгәрешләр кертү турында закон проектын карадылар.

Тэги: Екатерина Согрина

Бүген Татарстанның Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасы Спорт министрлыгының 2022 ел йомгаклары буенча халык алдында төзелгән максатларын һәм бурычларын гамәлгә ашыру нәтиҗәләре буенча иҗтимагый фикер алышулар узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Тимур Кадыров Екатерина Согрина Ирина Әхмәтова Алексей Софронов Алексей Шулаев

декабрь, 2022 ел
чәршәмбе

«Татарстан Республикасы балалар оешмалары советы» төбәк иҗтимагый оешмасы советының ТР Яшь Гражданнары форумының пленар утырышында «Урам» экстрим-паркында форум йомгаклары буенча актив балаларны бүләкләү булды.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Зилә Вәлиева Екатерина Согрина НКО гамәлләре тасмасы

ноябрь, 2022 ел
шимбә

Бүген Казан Кремлендә Татарстан Республикасы Президенты премиясе лауреатларын Татарстанда граждан җәмгыяте институтлары үсешенә керткән өлешләре өчен хөрмәтләделәр. Бүләкләрне Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов тапшырды.

Тэги: Зилә Вәлиева Асия Тимирясова Тимур Кадыров Екатерина Согрина Ирина Александровская

июль, 2022 ел
дүшәмбе

Бүген, 22 нче июльдә, Татарстан Республикасы спорт министрлыгында 2022 елның I яртыеллыгында максатлар һәм бурычларны гамәлгә ашыру йомгаклары буенча Иҗтимагый советның киңәйтелгән утырышы узды.

Тэги: Александр Даренков Екатерина Согрина Дмитрий Шиллер

июль, 2022 ел
пәнҗешәмбе

20 июльдә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Екатерина Согрина Артекта узган Россия балалар һәм яшьләр хәрәкәтенең гамәлгә кую җыелышында катнашты.

июнь, 2022 ел
дүшәмбе

Хәтер һәм кайгы көне алдыннан Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында яшьләр патриотик оешмалары активистлары сугыш балалары белән очрашты. Алар яшьләргә балачакларының ничек узуы, аларга нинди авырлыклар кичерергә туры килүе турында сөйләделәр, шулай ук яшьләрне кызыксындырган сорауларга җавап бирделәр.

Тэги: Радий Зарипов Рафаэль Шакирҗанов Борис Леушин Тимур Кадыров Юлия Кареева Екатерина Согрина Любовь Смирнова

июнь, 2022 ел
чәршәмбе

31 майда Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасында «Зур тәнәфес» Россия балалар һәм яшьләр хәрәкәте турында «126384-8 номерлы Федераль закон проекты буенча иҗтимагый экспертиза («нульле укылыш») узды. Чарада Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Екатерина Согрина катнашты.

май, 2022 ел
пәнҗешәмбе

18 майда Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Екатерина Согрина «Балалар иҗтимагый хәрәкәтен координацияләүче буларак Татарстан Республикасы Балалар оешмалары берлеге» темасы белән «Пионерия традицияләренең хәзерге заман тәрбия коммерцияле булмаган оешмалар технологияләрендә дәвамчанлыгы» Халыкара фәнни-гамәли конференциясендә чыгыш ясады.