декабрь, 2022 ел
чәршәмбе

«Татарстан Республикасы балалар оешмалары советы» төбәк иҗтимагый оешмасы советының ТР Яшь Гражданнары форумының пленар утырышында «Урам» экстрим-паркында форум йомгаклары буенча актив балаларны бүләкләү булды.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Зилә Вәлиева Екатерина Согрина НКО гамәлләре тасмасы

октябрь, 2022 ел
шимбә

Татарстанлылар Әтиләр көнен якындагы якшәмбедә - 16 октябрьдә билгеләп үтәчәк. Бәйрәм алдыннан ТР Иҗтимагый палатасында тантаналы җыелыш булып узды, анда Татарстанның «Аталар берлеге» иҗтимагый хәрәкәте активистларын бүләкләделәр.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Зилә Вәлиева

сентябрь, 2022 ел
чәршәмбе

25 сентябрьдә «Әкият» балалар үзәгендә VII тәрбиягә бала алган гаиләләр форумы узды, аны «Мы вместе!»Татарстан Республикасы тәрбиягә бала алган гаиләләренең төбәк иҗтимагый оешмасы һәм ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы ярдәме белән Казан шәһәре балаларына гаилә коруда ярдәм итү үзәге оештыра.

сентябрь, 2022 ел
дүшәмбе

17 сентябрьдә 17 нче мәртәбә Казанда Татарстан гаиләләре Фестивале - «Нечкәбил» республика конкурсының ярымфиналы узды.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Анастасия Исаева Асия Тимирясова Роза Баһаветдинова Артем Кузнецов Маргарита Максимова Изольда Жуйкова

июль, 2022 ел
чәршәмбе

2022 елның 29-30 июнендә Татарстан Республикасында «СОС (ярдәм) социаль үзәге» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе хезмәткәрләре һәм җитәкчесе Мәскәүдә «Пандемиядән соңгы янаулар шартларында тәрбиягә бала алган гаиләләрнең, балаларның һәм ата-аналарның тормыш шартлары тотрыклылыгын тәэмин итүчеләр» проекты буенча конференциядә катнаштылар.

сишәмбе

22 июнь көнне Югары Осланда «Гаилә канаты астында» төбәк иҗтимагый оешмасы тарафыннан «Татарстан – нык гаиләләр территориясе» акциясе үткәрелде. «Татарстан – нык гаиләләр территориясе» акциясе-Татарстан гаиләләренең зона фестивальләре, «Нечкәбил», «Идел буеның уңышлы гаиләсе» һәм «Ел гаиләсе» Бөтенроссия конкурсының сайлап алу турлары.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Изольда Жукова Маргарита Максимова

дүшәмбе

22 июнь көнне Югары Ослан авылында «Ныклы гаилә» «Татарстан – нык гаиләләр территориясе»  федераль партия проекты акциясе кысаларында «Бренд буларак гаилә» дип исемләнгән түгәрәк өстәл утырышы узды. Югары Осланда «Бренд буларак гаилә» түгәрәк өстәлләр циклы эстафетасын Кукмара шәһәреннән кабул итеп алды.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Изольда Жукова

сишәмбе

6 июньдә ТР Дәүләт Советында Социаль сәясәт комитеты утырышы узды, анда депутатлар балалар һәм яшьләрнең җәйге ялын оештыру мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, шулай ук кайбер федераль закон проектларын карадылар.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Римма Гыйльмиева Артем Кузнецов

май, 2022 ел
дүшәмбе

20 май көнне Татарстан Халыклар дуслыгы йортында «Гаилә канаты астында» төбәк иҗтимагый оешмасы «Татарстан - нык гаиләләр территориясе» акциясен уздырды. Акция кысаларында «Нечкәбил» XVII Республика конкурсының ачылышы һәм «Минем үзенчәлекле бәхетем» фестиваленә йомгак ясау булды.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Мөнир Гафиятуллин Изольда Жукова Артем Кузнецов Маргарита Максимова

апрель, 2022 ел
җомга

13 апрель көнне «Социаль үзәк-СОС (Ярдәм)» социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе белгечләре ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы, балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясенең җаваплы сәркәтибе Илсөяр Гарифуллина белән берлектә «Мобиль бригадалар - SOS» проекты белән балигъ булмаган балалары булган гаиләләргә комплекслы социаль-психологик ярдәм күрсәтү максаты белән Балык Бистәсенә чыгып киттеләр. Очрашу 2 нче мәктәп базасында узды.