октябрь, 2023 ел
җомга

18 октябрьдә Татарстан Республикасы спорт министрлыгында киләсе 2024 елга ведомствоның максатлары һәм бурычлары исемлеген формалаштыру мәсьәләсе буенча Иҗтимагый совет утырышы узды.

Тэги: Анастасия Исаева Асия Тимирясова Юлия Кареева Ирина Әхмәтова Алексей Софронов

сентябрь, 2023 ел
шимбә

2023 елның 16 сентябрендә Казанның Урам паркында « Илкүләм кросс – 2023» узды. Илкүләм кросс – Россия Федерациясендә иң массакүләм спорт вакыйгасы, ул ел саен илебезнең барлык шәһәрләрендә миллионнан артык йөгерү сөючене берләштерә. Чараның төп максатлары – сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау һәм Россия гражданнарын физик культура һәм спорт белән системалы шөгыльләнүгә җәлеп итү.

Тэги: Алексей Софронов Мария Крюкова

август, 2023 ел
пәнҗешәмбе

24 августта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының тавыш бирүне иҗтимагый контрольдә тоту буенча Координация советының киңәйтелгән утырышы узды. Утырышта ТР Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева катнашты, шулай ук Татарстан муниципаль берәмлекләренең иҗтимагый советлары рәисләре дә кушылды.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Асия Тимирясова Юлия Кареева Фәрид Сафин Ирина Әхмәтова Алексей Софронов Алексей Шулаев Дамир Нургалиев Тимур Какохо Данис Шакиров Зөфәр Юнысов

июнь, 2023 ел
дүшәмбе

Бүген Казанда «Черек күл» паркында Россия көне һәм «Динамо» спорт җәмгыятенең 100 еллыгы уңаеннан тантаналы чара узды. Бәйрәм мәйданчыгында Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, ТР Премьер-министры Алексей Песошин, ТР Рәисе Администрациясе Җитәкчесе, Татарстанның «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте рәисе Әсгать Сәфәров, Казан мэры Илсур Метшин булдылар.

Тэги: Анастасия Исаева Рафаэль Шакирҗанов Тимур Кадыров Ирина Александровская Тимур Камалетдинов Алексей Софронов Тамара Фёдорова Дамир Нургалиев Наталья Сабитова Адилә Әхмәтова Тимур Какохо Дмитрий Туманов Данис Шакиров Эльмира Фәтхуллина Роман Донцов Искәндәр Гыйләҗев

март, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 26 мартында «Zа будущее» («Киләчәк өчен») спорт-патриотик фестивале узды, фестиваль кысаларында Беренче бөтендөнья сугышыннан алып махсус хәрби операциягә кадәр булган Россия солдатының формасы һәм коралы күргәзмәсе узды.

Тэги: НКО гамәлләре тасмасы Алексей Софронов

февраль, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстанның Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасы Спорт министрлыгының 2022 ел йомгаклары буенча халык алдында төзелгән максатларын һәм бурычларын гамәлгә ашыру нәтиҗәләре буенча иҗтимагый фикер алышулар узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Тимур Кадыров Екатерина Согрина Ирина Әхмәтова Алексей Софронов Алексей Шулаев