апрель, 2024 ел
шимбә

ТР Иҗтимагый палатасы быел үзенең 20 еллыгын билгеләп үтә торган тоталь диктант мәйданчыкларының берсе булды. Акциягә һәрьяклап ярдәм итәргә һәм үз белемнәрен тикшерергә ТР Иҗтимагый палатасы әгъзалары һәм экспертлары, аларның якыннары, коммерцияле булмаган сектор вәкилләре килде.

Тэги: Рафаэль Шакирҗанов Юлия Кареева Ирина Әхмәтова Эльмира Фәтхуллина

ноябрь, 2023 ел
җомга

3 ноябрьдә Мәскәүдә узган «Берләшмә» йомгаклау форумында 2023 ел өчен «Регион-НКО» рейтингы нәтиҗәләрен тәкъдим иттеләр.

Тэги: Зилә Вәлиева Асия Тимирясова Ирина Әхмәтова Дамир Нургалиев Наталья Сабитова Тимур Какохо

октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 19 октябрендә Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы каршындагы Татарстан Республикасы Иҗтимагый советы утырышы узды.

Тэги: Фәрид Сафин Тимур Бикмуллин Ирина Әхмәтова Алексей Шулаев Владимир Филатов

октябрь, 2023 ел
җомга

18 октябрьдә Татарстан Республикасы спорт министрлыгында киләсе 2024 елга ведомствоның максатлары һәм бурычлары исемлеген формалаштыру мәсьәләсе буенча Иҗтимагый совет утырышы узды.

Тэги: Анастасия Исаева Асия Тимирясова Юлия Кареева Ирина Әхмәтова Алексей Софронов

август, 2023 ел
пәнҗешәмбе

24 августта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының тавыш бирүне иҗтимагый контрольдә тоту буенча Координация советының киңәйтелгән утырышы узды. Утырышта ТР Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева катнашты, шулай ук Татарстан муниципаль берәмлекләренең иҗтимагый советлары рәисләре дә кушылды.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Асия Тимирясова Юлия Кареева Фәрид Сафин Ирина Әхмәтова Алексей Софронов Алексей Шулаев Дамир Нургалиев Тимур Какохо Данис Шакиров Зөфәр Юнысов

пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов «Киләчәкне формалаштырып» Халыкара мәгариф министрлары форумында катнашучыларга һәм кунакларга сәламләү сүзе белән мөрәҗәгать итте.

Тэги: Римма Гыйльмиева Асия Тимирясова Ирина Әхмәтова

чәршәмбе

РФ Иҗтимагый палатасының мәктәпкәчә, мәктәп, урта һөнәри белем һәм агарту эшчәнлеген үстерү комиссиясе рәисе Наталья Кравченко Татарстан Иҗтимагый палатасы әгъзалары белән очрашты.

Тэги: Асия Тимирясова Ирина Әхмәтова Тамара Фёдорова

сишәмбе

Предприятиеләр һәм сәнәгатьчеләр ассоциациясе республиканың икътисади үсешендә мөһим роль уйный. Бу хакта Татарстан Республикасы Предприятиеләре һәм сәнәгатьчеләре ассоциациясенең гомуми хисап-сайлау җыелышында Рөстәм Миңнеханов белдерде. Чара Казан вертолет заводы территориясендә узды.

Тэги: Ирина Әхмәтова

февраль, 2023 ел
чәршәмбе

15 февральдә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм «Россети» гавами акционерлык җәмгыяте генераль директоры Андрей Рюмин электр энергетикасы өлкәсендә норматив-хокукый актларны, шул исәптән электр белән тәэмин итү хезмәтләренең ышанычлылыгын һәм һәркем файдалана алырлык булуын арттыруга юнәлдерелгән уртак тәкъдимнәр буенча фикер алыштылар.

Очрашу ТР Хөкүмәт йортында узды.

Тэги: Ирина Әхмәтова