ТР Спорт министрлыгында 2024 елга ведомствоның максатларын һәм бурычларын ачык формалаштыру буенча Иҗтимагый совет утырышы узды

2023 елның 20 октябре, җомга

18 октябрьдә Татарстан Республикасы спорт министрлыгында киләсе 2024 елга ведомствоның максатлары һәм бурычлары исемлеген формалаштыру мәсьәләсе буенча Иҗтимагый совет утырышы узды.

Утырышта Татарстан Республикасы Рәисе департаментының Эчке сәясәт мәсьәләләре буенча иҗтимагый проектлар бүлеге мөдире урынбасары Булат Ширеев, министр урынбасары Алмаз Хөсәенов, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары, Татарстан Республикасы Спорт министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет әгъзасы Асия Тимирясова, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары Ирина Әхмәтова, министрлыкның максатларын һәм бурычларын ачык формалаштыру буенча экспертлар төркеме, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары: Алексей Софронов, Анастасия Исаева, Юлия Кариева, министрлыкның структур бүлекчәләре җитәкчеләре катнашты.

«Бүген без иҗтимагый максатлар һәм бурычлар формалаштыру буенча Иҗтимагый совет үткәрдек, анда спорт тармагын үстерүнең 17 өстенлекле максаты турында фикер алыштылар. Барлык 17 максат та ачык тавыш бирүгә куелачак, аның нәтиҗәләре буенча 2024 елда Татарстан Спорт министрлыгы эшенең 5-7 өстенлекле күрсәткече сайланачак. Спорт инфраструктурасын төзү, халкыбызны физик культура һәм спорт белән шөгыльләнүгә җәлеп итү кебек өстенлекле максатларның кайберләре актуальлеген югалтмады. Министрлыкның максатлары арасында-авылда спортны үстерү һәм махсус хәрби операциядә катнашучыларга ярдәм итү, шулай ук балаларны үстерүгә, яшь балаларны тестлаштыруга аерым игътибар биреләчәк», - диде Татарстан Республикасы Спорт министры урынбасары Алмаз Хөсәенов.

ТР Спорт министрлыгының Иҗтимагый максатлары һәм бурычлары буенча тәкъдимнәр үз эченә спорт өлкәсендә халыкара хезмәттәшлекне үстерү, «Хезмәткә һәм оборонага әзер» комплексы нормативларын үтәгән гражданнарның өлешен арттыру, инвалид балаларны һәм яшүсмерләрне, шулай ук махсус хәрби операциядә катнашучыларны физик культура һәм спорт белән системалы шөгыльләнүгә җәлеп итү һәм башка мәсьәләләрне ала.