ноябрь, 2023 ел
дүшәмбе

«Пирамида» мәдәни-күңел ачу комплексында ел саен үткәрелә торган «Наше время – Безнең заман» XI республика ачык иҗат фестиваленең Гала-концертында Рөстәм Миңнеханов булды.

Тэги: Дмитрий Туманов

октябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгында 2024 елга иҗтимагый максатлар һәм бурычлар формалаштыру мәсьәләсе буенча Иҗтимагый совет утырышы узды.

Тэги: Асия Тимирясова Евгений Гибин Тамара Фёдорова Дмитрий Туманов Михаил Мельников

август, 2023 ел
сишәмбе

2023 елның 21 августында Татарстан Иҗтимагый палатасында Түбән Кама Иҗтимагый советы инициативасы белән «Мөһим нәрсә турында сөйләшүләр – Татарстан Республикасында дәресләр үткәрү тәҗрибәсе һәм перспективалары» түгәрәк өстәле узды.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Рафаэль Шакирҗанов Асия Тимирясова Евгений Гибин Евгений Кабыш Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Дмитрий Туманов Роман Донцов Розалия Нургалиева

июнь, 2023 ел
дүшәмбе

Бүген Казанда «Черек күл» паркында Россия көне һәм «Динамо» спорт җәмгыятенең 100 еллыгы уңаеннан тантаналы чара узды. Бәйрәм мәйданчыгында Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, ТР Премьер-министры Алексей Песошин, ТР Рәисе Администрациясе Җитәкчесе, Татарстанның «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте рәисе Әсгать Сәфәров, Казан мэры Илсур Метшин булдылар.

Тэги: Анастасия Исаева Рафаэль Шакирҗанов Тимур Кадыров Ирина Александровская Тимур Камалетдинов Алексей Софронов Тамара Фёдорова Дамир Нургалиев Наталья Сабитова Адилә Әхмәтова Тимур Какохо Дмитрий Туманов Данис Шакиров Эльмира Фәтхуллина Роман Донцов Искәндәр Гыйләҗев