апрель, 2024 ел
сишәмбе

2024 елның 2 апрелендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында Тамара Федорова рәислегендә Фән, мәгариф һәм агарту эшчәнлеге буенча комиссия утырышы узды.

Тэги: Наталья Фролова Юлия Кареева Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Адилә Әхмәтова Фәйрүзә Мостафина

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

гыйнвар, 2024 ел
җомга

2024 елның 25 гыйнварында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында Мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү буенча комиссиянең беренче утырышы узды. Утырышны комиссия рәисе Тамара Федорова үткәрде.

Тэги: Юлия Кареева Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Адилә Әхмәтова Фәйрүзә Мостафина

сентябрь, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 12 сентябрендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү буенча Иҗтимагый палата комиссиясенең 8 нче утырышы узды, анда республиканың Иҗтимагый палатасы әгъзалары һәм экспертлары катнашты.

Тэги: Юлия Кареева Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Адилә Әхмәтова

июнь, 2023 ел
дүшәмбе

Бүген Казанда «Черек күл» паркында Россия көне һәм «Динамо» спорт җәмгыятенең 100 еллыгы уңаеннан тантаналы чара узды. Бәйрәм мәйданчыгында Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, ТР Премьер-министры Алексей Песошин, ТР Рәисе Администрациясе Җитәкчесе, Татарстанның «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте рәисе Әсгать Сәфәров, Казан мэры Илсур Метшин булдылар.

Тэги: Анастасия Исаева Рафаэль Шакирҗанов Тимур Кадыров Ирина Александровская Тимур Камалетдинов Алексей Софронов Тамара Фёдорова Дамир Нургалиев Наталья Сабитова Адилә Әхмәтова Тимур Какохо Дмитрий Туманов Данис Шакиров Эльмира Фәтхуллина Роман Донцов Искәндәр Гыйләҗев

май, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 24 маенда Казан дәүләт архитектура-төзелеш университетының «Система» фәнни-белем бирү үзәгендә Т.Т. Федорова рәислегендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү буенча комиссия утырышы узды.

Тэги: Юлия Кареева Тамара Фёдорова Адилә Әхмәтова

апрель, 2023 ел
сишәмбе

2023 елның 25 апрелендә Тамара Федорова рәислегендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү буенча комиссиясенең чираттагы утырышы узды.

Тэги: Наталья Фролова Асия Тимирясова Тамара Фёдорова Адилә Әхмәтова