август, 2024 ел
сишәмбе

2024 елның 13 августында Юстиция кварталында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы РФ Юстиция министрлыгының Татарстан Республикасы буенча идарәсе белән берлектә «2025 нче елдан үз көченә керә торган коммерцияле булмаган оешмалар эшчәнлеген көйли торган яңа кагыйдәләр» дигән семинар үткәрде.

Тэги: Софья Хәсәнова НКО гамәлләре тасмасы Тимур Какохо

август, 2024 ел
җомга

«Татарстанда сайлауларны һәрьяклап һәм сыйфатлы контрольдә тоту өчен кирәкле инфраструктура булдырылды», – Тимур Какохо.

Тэги: Дамир Нургалиев Тимур Какохо

июль, 2024 ел
дүшәмбе

ТР Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева тавыш бирүнең җәмәгать контроле буенча Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Координация советы утырышын үткәрде.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Рафаэль Шакирҗанов Минәхмәт Хисмәтуллин Тимур Какохо Наилә Баһаветдинова

май, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Быел Иркутск шәһәрендә «Берләшмә» форумында гражданнарның мөрәҗәгатьләрен кабул итү бүлмәсе эшли. Теләге булган һәркем Иҗтимагый палатага мөрәҗәгать итә һәм юридик консультация ала алачак.

май, 2024 ел
чәршәмбе

апрель, 2024 ел
җомга

ТР Иҗтимагый палатасы һәм Татар агробизнес кадрларын яңадан әзерләү институты «Коррупциягә каршы тору нигезләре» квалификация күтәрү программасын эшләделәр.

Тэги: Зилә Вәлиева Тимур Какохо

чәршәмбе

26 мартта Россия Федераль антимонополия хезмәтенең Татарстан идарәсе каршындагы Иҗтимагый совет утырышы узды. Кереш сүз белән совет рәисе, ТР Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары Мөнир Гафиятуллин чыгыш ясады, ул Россия Федераль антимонополия хезмәтенең Советы каршындагы Иҗтимагый советның 2024 елның 13 мартындагы утырышы нәтиҗәләре турында сөйләде.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Тимур Какохо

якшәмбе

Татарстанда Президент сайлаулары вакытында тавыш бирүне иҗтимагый контрольдә тоту буенча иң яхшы системаларның берсе формалашты. Бу хакта журналистларга ТР Иҗтимагый палатасының Хокук мәсьәләләре һәм иҗтимагый контроль комиссиясе рәисе Тимур Какохо сөйләде.

шимбә

Ике көн эчендә Татарстандагы вәзгыять үзәгенә күзәтүчеләрдән сайлау участокларындагы вәзгыять белән бәйле 4 меңнән артык хәбәр килде. Бу хакта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының хокук мәсьәләләре һәм иҗтимагый контроль комиссиясе рәисе Тимур Какохо «Татмедиа»да Россия Президентын сайлауның бердәм мәгълүмат үзәгендә хәбәр итте.

февраль, 2024 ел
дүшәмбе

2024 елның 19 февралендә VII состав Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының бишенче пленар утырышы узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Асия Тимирясова Тимур Какохо