Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгында 2024 елга өстенлекле максатларны һәм бурычларны билгеләү буенча Иҗтимагый совет утырышы узды

2023 елның 27 октябре, җомга

26 октябрьдә Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгында Иҗтимагый советның чираттагы утырышы узды. Фикер алышуга чыгарылган мәсьәләләрнең берсе-халыкны тавыш бирү өчен 2024 елга ведомствоның иҗтимагый максатларын һәм бурычларын формалаштыру.

Утырышта Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова, ТР Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары Асия Тимирясова, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының мактаулы әгъзасы, Татарстан Республикасы Хезмәт министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет рәисе Маргарита Максимова, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары: Артем Кузнецов, Татьяна Мерзлякова, Изольда Жуйкова, Евгений Кабыш, Анна Мөбәрәкшина катнашты.

2024 елга Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының тәкъдим ителгән максатлары һәм бурычлары исемлеге республиканың яшь һәм өлкән яшьтәге кешеләрен эш белән тәэмин итү һәм аларның хезмәт хокукларын үтәүне күзәтү эшен, сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрне тернәкләндерүгә һәм абилитацияләүгә юнәлдерелгән эшчәнлекне, шифаханә-курорт дәвалануын тәэмин итүне һәм татарстанлылар тормышының башка мөһим өлкәләрен үз эченә ала. Исемлектә барлыгы 15 пункт бар.

Барлык тәкъдимнәр ведомствоның Иҗтимагый советы тарафыннан каралды һәм тиздән алар Татарстан Республикасы дәүләт идарәсе, мәгълүмати технологияләр һәм элемтә Цифрлы үсеш министрлыгына Татарстан Республикасы Дәүләт идарәсен цифрлы нигездә үстерү, мәгълүмат технологияләре һәм элемтә министрлыгына Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр Порталында халыкны сораштыруны оештыру өчен җибәреләчәк.