октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

20 октябрьдә Татарстан Дәүләт Советында Татарстан Республикасында яшәүче халыкларның татар телен һәм туган телләрен саклау, үстерү мәсьәләләре буенча республика Рәис комиссиясенең киңәйтелгән утырышы узды, анда Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Россиянең традицион рухи-әхлакый кыйммәтләрен саклау һәм ныгыту буенча комиссиясе әгъзалары: Данис Шакиров, Илфар хәзрәт Хәсәнов, Искәндәр Гыйләҗев, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы эксперты Олег Агапов катнашты.

Тэги: Илфар Хәсәнов Данис Шакиров Искәндәр Гыйләҗев

сентябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Фәнни җыелыш ел саен танылган татар мәгърифәтчесе, галим һәм дин эшлеклесе, «Мөхәммәдия» мәдрәсәсе эшчәнлеген яңарту инициаторларының берсе Вәлиулла хәзрәт Якуповның бай рухи-дини һәм интеллектуаль мирасын аңлау максатыннан үткәрелә.

Тэги: Илфар Хәсәнов

август, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 16 августында ТР мөселманнары Диния нәзарәте резиденциясендә XVI Бөтенроссия мөселман яшьләре форумын ачу тантанасы узды.

Тэги: Илфар Хәсәнов НКО гамәлләре тасмасы

ноябрь, 2022 ел
җомга

«Милләтара һәм конфессияара тынычлыкны һәм татулыкны ныгыту факторы буларак Россия исламы» халыкара конференциясе

Тэги: Зилә Вәлиева Илфар Хәсәнов

июль, 2022 ел
шимбә

8 июльдә Казан Ратушасында Казан Җәмигъ мәчете һәм аның янәшәсендәге территориянең эскиз проектын эшләү буенча ачык халыкара конкурста җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы узды. Чарада Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов, РФ төзелеш һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Ирек Фәйзуллин, ТР Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, ТР Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева катнашты.

Тэги: Зилә Вәлиева Илфар Хәсәнов