апрель, 2024 ел
пәнҗешәмбе

дип, Оренбург җәмәгатьчелеге лидеры, Оренбург өлкәсе Иҗтимагый палатасы рәисе Борис Колесников Татарстанның Иҗтимагый палатасына Казаннан килгән ярдәм өчен рәхмәт белдерде.

Тэги: Азат Гайнетдинов Мөнир Гафиятуллин Айрат Гыймадетдинов Асия Тимирясова Фәрид Сафин Артур Мостаев НКО гамәлләре тасмасы

февраль, 2024 ел
җомга

8 февральдә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында хокукый мәсьәләләр һәм иҗтимагый контроль комиссиясе утырышы узды.

Тэги: Азат Гайнетдинов Анастасия Исаева Артур Мостаев Тимур Какохо Лариса Расческова

июнь, 2023 ел
җомга

2023 елның 15 июнендә Россия җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсендә Иҗтимагый советның чираттагы утырышы узды, анда яңа җитәкчене билгеләү мәсьәләләре һәм киләчәк эш перспективалары турында фикер алыштылар.

Тэги: Азат Гайнетдинов Илдар Баязитов

июнь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 12 июнендә «Социаль тернәкләндерү һәм адаптация үзәге» коммерцияле булмаган автоном оешмасы Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе белән берлектә Казан шәһәренең 1 нче төзәтү үзәге территориясендә Россия көне хөрмәтенә бәйрәм чарасы үткәрде.

Тэги: Азат Гайнетдинов НКО гамәлләре тасмасы

март, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Иҗтимагый палата һәм иҗтимагый кабул итү әгъзалары Бөтенроссия йортсыз калган кеше көнендә уздырылган чараны нәкъ шулай дип атады.

Тэги: Азат Гайнетдинов Анастасия Исаева

гыйнвар, 2023 ел
дүшәмбе

«Террорчылык идеологиясе йогынтысына эләккән затларны төрләндерү буенча системалы эш башкару, хокукка каршы эшчәнлектән баш тарту» проектын гамәлгә ашыру, шулай ук Россия Федерациясе Җинаять-башкарма кодексының 14 статьясын гамәлгә ашыру максатларында, җинаять җәзасы үтәүче хөкем ителгәннәргә вөҗдан иреге һәм дин тоту иреге гарантияләнә. Бу хокукларны гамәлгә ашыру ирекле булып тора.

Тэги: ОНК РТ Азат Гайнетдинов НКО гамәлләре тасмасы

декабрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсендә төбәкнең пенитенциар ведомство башлыгы эчке хезмәт генерал-майоры Эдуард Хиалеев һәм Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе рәисе Азат Гайнетдиновның уртак кабул итүләре булды.

Тэги: ТР ИКК Азат Гайнетдинов

октябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Татарстанда мәҗбүри тоту урыннарында кеше хокукларын тәэмин итүгә җәмәгать контролен гамәлгә ашыру буенча VI чакырылыш Иҗтимагый күзәтү комиссиясенең яңа составы формалаштырылды.

Тэги: Азат Гайнетдинов Зилә Вәлиева

октябрь, 2022 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Азат Гайнетдинов видеоконференция элемтәсе режимында Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте башкарма органнары максатларын һәм бурычларын гавами формалаштыру һәм аларның үтәлешен җәмәгать контроле кысаларында тикшерү эксперт сессиясендә катнашты.

Тэги: Азат Гайнетдинов

июнь, 2022 ел
чәршәмбе

Иҗтимагый күзәтү комиссиясенә шикләнелүчеләр, гаепләнүчеләр һәм аларның туганнары гына түгел, ә үз яклаучыларының тоту шартларын үтәү турында тулы мәгълүмат алырга теләгән җәмәгать яклаучылары һәм хәтта адвокатлар да мөрәҗәгать итә. Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе рәисе Азат Гайнетдинов һәм Илнур Зыятдинов Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең 1 нче һәм 2 нче тикшерү изоляторларында булдылар, анда гражданнар белән әңгәмәләр үткәрделәр.

Тэги: Илнур Сатдинов Азат Гайнетдинов