ТР Иҗтимагый палатасы әгъзалары һәм экспертлары ТР буенча җәзаларны үтәтү федераль хезмәте идарәсе Иҗтимагый советы утырышында катнаштылар

2023 елның 16 июне, җомга

2023 елның 15 июнендә Россия җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсендә Иҗтимагый советның чираттагы утырышы узды, анда яңа җитәкчене билгеләү мәсьәләләре һәм киләчәк эш перспективалары турында фикер алыштылар.

Үзенең сәламләү сүзендә төбәкнең пенитенциар ведомствосы башлыгы Эдуард Галиев җәмәгатьчелек вәкилләре тарафыннан игътибарны таләп итүче мәсьәләләргә тукталды, республиканың җинаять-башкару системасындагы хәлләр турында сөйләде. Утырыш барышында Россия җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе каршындагы Иҗтимагый советның үзара хезмәттәшлеге һәм нәтиҗәле эше мәсьәләләре буенча фикер алыштылар.

Чара яңа рәис сайлау белән тәмамланды. Бертавыштан Россия җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе каршындагы Иҗтимагый совет рәисе вазифасына Татарстан Республикасы җәмәгать эшлеклеләре берлеге президиумы рәисе, Россия сугыш сәнгатьләре берлегенең Татарстан Республикасы буенча башкарма комитеты җитәкчесе, Татарстан Республикасының атказанган тренеры Александр Даренков сайланды.

Утырышта Россиянең атказанган артисты Салават Фәтхетдинов, Россия Федераль җинаятьләр җаваплылыгы хезмәтенең Иҗтимагый советы әгъзасы һәм ТР мөфтие киңәшчесе, ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Илдар Баязитов, «Электроприбор» Казан заводы директорлар советы рәисе Геннадий Дивавин, «Ярдәм-Помощь» гомуммилли хәйрия фонды президенты Илһам Исмәгыйлев, ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе рәисе, ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы катнашты Азат Гайнетдинов, ТР Иҗтимагый палатасы экспертлары һ. б.