апрель, 2024 ел
сишәмбе

2024 елның 2 апрелендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында Тамара Федорова рәислегендә Фән, мәгариф һәм агарту эшчәнлеге буенча комиссия утырышы узды.

Тэги: Наталья Фролова Юлия Кареева Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Адилә Әхмәтова Фәйрүзә Мостафина

февраль, 2024 ел

гыйнвар, 2024 ел
шимбә

Бүген ТР Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасында Гаилә елын ачуга багышланган «Гаилә волонтерлыгы» Бердәм гамәлләр көне узды.

Тэги: Зилә Вәлиева Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов Изольда Жуйкова Елена Скобельцына

гыйнвар, 2024 ел
җомга

2024 елның 25 гыйнварында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында Мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү буенча комиссиянең беренче утырышы узды. Утырышны комиссия рәисе Тамара Федорова үткәрде.

Тэги: Юлия Кареева Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Адилә Әхмәтова Фәйрүзә Мостафина

октябрь, 2023 ел
җомга

2023 елның 27 октябрендә 179 нчы гимназия базасында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү буенча комиссиясенең күчмә утырышы узды.

Тэги: Наталья Фролова Юлия Кареева Тамара Фёдорова Елена Скобельцына

сентябрь, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 12 сентябрендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү буенча Иҗтимагый палата комиссиясенең 8 нче утырышы узды, анда республиканың Иҗтимагый палатасы әгъзалары һәм экспертлары катнашты.

Тэги: Юлия Кареева Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Адилә Әхмәтова

август, 2023 ел
сишәмбе

2023 елның 21 августында Татарстан Иҗтимагый палатасында Түбән Кама Иҗтимагый советы инициативасы белән «Мөһим нәрсә турында сөйләшүләр – Татарстан Республикасында дәресләр үткәрү тәҗрибәсе һәм перспективалары» түгәрәк өстәле узды.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Рафаэль Шакирҗанов Асия Тимирясова Евгений Гибин Евгений Кабыш Тамара Фёдорова Елена Скобельцына Дмитрий Туманов Роман Донцов Розалия Нургалиева

июнь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 9 июнендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Мәгариф, фән һәм агарту эшчәнлеген үстерү буенча комиссиясе 2023 елда Татарстан Республикасының 9, 11 сыйныф укучыларының дәүләт йомгаклау аттестациясен (ГИА) узу мәсьәләләре буенча «кайнар линия» оештырды.

Тэги: Наталья Фролова Тамара Фёдорова Елена Скобельцына

май, 2023 ел
сишәмбе

2023 елның 23 маенда Н.И. Лобачевский исемендәге Казан лицее укучылары өчен соңгы кыңгырау яңгырады. Чыгарылыш сыйныф укучыларын Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин котлады.

Тэги: Елена Скобельцына

апрель, 2023 ел
пәнҗешәмбе

26 апрельдә Н.И. Лобачевский исемендәге лицейның актлар залында Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 78 еллыгын бәйрәм итүгә багышланган тантаналы чара узды. Хөрмәтле кунаклар арасында лицей бинасында урнашкан 9 нчы Казан хәрби-һава көчләре махсус мәктәбен тәмамлаучылар да бар иде.

Тэги: Елена Скобельцына