ТР Сәламәтлек саклау министрлыгында максатларны һәм бурычларны ачык формалаштыру турында фикер алышу буенча Иҗтимагый совет утырышы узды

2023 елның 23 октябре, дүшәмбе

2023 елның 19 октябрендә Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы каршындагы Татарстан Республикасы Иҗтимагый советы утырышы узды.

Иҗтимагый совет утырышында Татарстан Республикасы Раис департаментының эчке сәясәт мәсьәләләре буенча иҗтимагый проектлар бүлеге мөдире урынбасары Булат ширеев, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министры урынбасары Илдар Фатыйхов, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы идарәләре һәм бүлекләре җитәкчеләре, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы һәм Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы каршындагы Татарстан Республикасы Иҗтимагый советы әгъзалары, шулай ук Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы экспертлары катнашты.

Утырыш барышында 17 өстенлекле максат һәм бурыч билгеләнде, алар буенча ай дәвамында Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр Порталында Халык арасында электрон сораштыру үткәреләчәк.