Татарстанның тәрбиягә бала алган гаиләләренең VII Республика форумы узды

2022 елның 28 сентябре, чәршәмбе

25 сентябрьдә «Әкият» балалар үзәгендә VII тәрбиягә бала алган гаиләләр форумы узды, аны «Мы вместе!»Татарстан Республикасы тәрбиягә бала алган гаиләләренең төбәк иҗтимагый оешмасы һәм ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы ярдәме белән Казан шәһәре балаларына гаилә коруда ярдәм итү үзәге оештыра.

Форумда 250 кеше катнашты: алар-Татарстан республикасының тәрбиягә бала алган гаиләләре, балалар, хакимият органнары һәм иҗтимагый оешмалар вәкилләре. Балалар өчен мастер-класслар, ата-аналар өчен 5 секция оештырылды.

Пленар утырышта «Мы вместе!» ТР төбәк иҗтимагый оешмасы рәисе  Елакова С.В.,  «Детям» хәйрия оешмасы директоры Мингазова А.А., Казан тәрбиягә бала алган гаиләләр клубы җитәкчесе Самсонова А. И., Аксубай муниципаль районының тәрбиягә бала алган гаиләләр клубыннан «Союз добра» кашыкчылар ансабленең музыкаль җитәкчесе. Хакимият органнары вәкилләре тәрбиягә бала алган актив ата-аналарны сәламләү грамоталары белән бүләкләделәр.

Форумның мәртәбәле кунаклары:

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министры урынбасары Әсәдуллина А. М., Татарстан Республикасы Дәүләт Советының хатын-кыз депутатлар берләшмәсе әгъзалары Алсу Нәбиева һәм Людмила Рыбакова, Татарстан Республикасы Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Волынец И. В., Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Гарифуллина И. Х.

Форумның бурычы- белгечләрнең, коммерцияле булмаган оешмаларның һәм тәрбиягә бала алган ата-аналар иҗтимагый берләшмәләрнең эш тәҗрибәсен кулланып, ятим балаларны гаиләләргә урнаштыруны үстерү, аларга ярдәм итү өлкәсендәге агымдагы вәзгыятьне һәм Татарстан Республикасында тәрбиягә бала алган гаилә институтын үстерү перспективаларын бәяләү.