декабрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

7 декабрьда «Татарстан Республикасы Ветераннар берлеге» ветераннар (инвалидлар) комитетында Ватан Геройлары көненә багышланган «Боевая Слава» һәм «Боевые подруги» патриотик клубларының тантаналы җыелышы узды.

Тэги: Александр Поляков Любовь Смирнова НКО гамәлләре тасмасы

ноябрь, 2022 ел
сишәмбе

2022 елның 17 ноябрендә ветераннар комитетында рәссам Илюшкина Полина Валерьевнаның «Прекрасный мир вокруг» шәхси күргәзмәсе ачылды.

июль, 2022 ел
җомга

2022 елның 7 июлендә Казанда махсус хәрби операция барышында хезмәт-хәрби бурычларны үтәгәннән соң кайткан Росгвардия хезмәткәрләренең тантаналы очрашуы узды.

пәнҗешәмбе

18 май көнне Бөек Ватан сугышы ветераннарын, тыл хезмәтчәннәрен һәм сугыш чоры балаларын Казан шәһәрендә сугыш ветераннары госпиталендә Җиңү көне белән котладылар. Татарстан Республикасы Ветераннары берлеге рәисе Бородин А. И., Татартан Республикасы сәламәтлек саклау министры урынбасары Жаворонков В. В., госпитальнең баш табибы Фәхретдинов И. А., Казанның Киров һәм Мәскәү районнары администрациясе башлыгы Миронов С. А., РФ Тикшерү комитетының ТР буенча җитәкчесе урынбасары Дулкарнаев М. С. чәчәкләр тапшырдылар.

чәршәмбе

6 май көнне Татарстан Республикасы Ветераннар берлегендә Җиңүнең 77 еллыгына багышланган «Победа один на всех» («Барыбызга да бер җиңү») дип исемләнгән китап-фотоальбомның презентациясе булды.

Тэги: Радий Зарипов Александр Поляков

2022 елның 26 апрелендә Татарстан Республикасы Ветераннар берлеге президиумы утырышы үткәрелде.

дүшәмбе

апрель, 2022 ел
пәнҗешәмбе

2022 елның 25 апрелендә Ветераннарга ял итү һәм хезмәт күрсәтү үзәгендә ветераннарга «Яз сулышы» дип исемләнгән «Палитра» рәсем түгәрәге күргәзмәсе ачылды. Күргәзмәгә төрле тематикалы 60тан артык иҗади эш тәкъдим ителде.

апрель, 2022 ел
дүшәмбе

2022 елның 14-15 апрелендә ветераннар арасында «Спорт - сәламәт яшәү рәвеше һәм актив озын гомер нигезе - 2022» II Спартакиада кысаларында шахмат-шашка турниры узды.