Татарстан Республикасы Ветераннар берлегендә «Победа один на всех» («Барыбызга да бер җиңү») китап-фотоальбомының презентациясе булды

2022 елның 18 мае, чәршәмбе

6 май көнне Татарстан Республикасы Ветераннар берлегендә Җиңүнең 77 еллыгына багышланган «Победа один на всех» («Барыбызга да бер җиңү») дип исемләнгән китап-фотоальбомның презентациясе булды.

Китапны Татарстан Республикасы буенча Баш федераль инспектор Виктор Николаевич Демидов тәкъдим итте.

Тәкъдим итүдә Бөек Ватан сугышы ветераннары, хәрби хезмәт ветераннары, ТР ДОСААФ ветераннары, шулай ук ТР ДОСААФ идарәсе рәисе Сергей Петрович Старостин һәм Татарстан Республикасы ветераннары берлеге рәисе Александр Ильич Бородин катнашты, алар китапның Ватанны саклаучылар истәлеген мәңгеләштерү һәм яшьләрне тәрбияләү өчен әһәмиятен ассызыкладылар.

Басмада ветеран татарстанлыларның, Бөек Ватан сугышы тылы хезмәтчәннәренең биографик белешмәләре һәм фоторепортажлары бирелә. Бөтен республиканы йөреп чыккан һәм бөтен тормышын Ватанына багышлаган җиңүчеләр буынының бердәм фотообразын җыйган фотомастер Фәрит Гобәевның күпьеллык уникаль эше.

Татарстан Республикасы буенча Баш федераль инспектор Виктор Николаевич Демидов тәкъдим итү тәмамлангач, катнашучыларга, сугыш һәм хәрби хезмәт ветераннарына «Победа один на всех» («Барыбызга да бер җиңү») китабы нөсхәсен тапшырды.

Фашизмны Җиңүгә бәяләп бетергесез өлеш керткән, Ватан алдындагы изге бурычларын үтәгән кешеләр турында әлеге китап безнең хәтеребездә сакланачак.