февраль, 2024 ел
җомга

8 февральдә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында хокукый мәсьәләләр һәм иҗтимагый контроль комиссиясе утырышы узды.

Тэги: Азат Гайнетдинов Анастасия Исаева Артур Мостаев Тимур Какохо Лариса Расческова

гыйнвар, 2024 ел
сишәмбе

Сессия эшендә Татарстанның әйдәп баручы университетлары һәм фәнни үзәкләре ректорлары, һөнәри белем бирү оешмалары җитәкчеләре, галимнәр, педагоглар, министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре, «Белем» җәмгыятенең төбәк бүлеге әгъзалары, район мәгариф бүлекләре җитәкчеләре катнашты.

Тэги: Анастасия Исаева Асия Тимирясова

чәршәмбе

22 ноябрьдә йортта яшәүчеләрне һәм хастаханә пациентларын Сергей Михалкованың «Өч дуңгыз баласы» әкиятен Россия дәүләт һәм җәмәгать эшлеклесе, Россия Федерациясе Федераль Җыенының VIII чакырылыш Дәүләт Думасы депутаты, Дәүләт Думасының Гаилә, хатын-кызлар һәм балалар мәсьәләләре комитеты әгъзасы Татьяна Петровна Ларионова таныштырды.

дүшәмбе

ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Анастасия Исаева балигъ булмаган хокук бозучыларны социализацияләү белән бәйле проектларны күптән күзәтә. Балалар төрле сәбәпләр аркасында законны боздылар, әмма алар һәрвакыт балалар булып калачаклар һәм аларга, һәркем кебек үк, җылылык һәм күңелле мизгелләре кирәк.

җомга

ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Анастасия Исаева «Герой гаиләсе» экспозициясендә булды, аның инициаторы һәм оештыручысы  – Ватан сугышчылары гаиләләренең республика комитеты штабы рәисе Ангелина Галимова. Күргәзмәдә Татарстан хәрбиләренең гаиләләренең, үзләрендә катнашучыларның портретлары тәкъдим ителде.

октябрь, 2023 ел
җомга

18 октябрьдә Татарстан Республикасы спорт министрлыгында киләсе 2024 елга ведомствоның максатлары һәм бурычлары исемлеген формалаштыру мәсьәләсе буенча Иҗтимагый совет утырышы узды.

Тэги: Анастасия Исаева Асия Тимирясова Юлия Кареева Ирина Әхмәтова Алексей Софронов

сентябрь, 2023 ел
җомга

ТР «Аталар Берлеге» төбәк иҗтимагый оешмасы ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Анастасия Исаева, Раифа махсус уку-тәрбия учреждениесе балалары белән берлектә «Кот һәм пес» приютында булдылар.

сентябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 13 сентябрендә «Гаилә бергә» хәйрия фондының Гаилә йортында әкият терапиясе сеансы узды, анда Республика балалар клиник хастаханәсенең кечкенә пациентлары һәм аларның әти-әниләре балалар язучысы Валентин Катаев иҗаты белән таныштылар.

июнь, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының Балалар Республика клиник хастаханәсенең «Гаилә бергә» гаилә кунакханәсенең 10 еллыгына багышланган «Онкология…Жизнь…До… и После…» күргәзмәсе Казан Кремлендәге Татарстанның Табигый тарих музеенда үз эшен тәмамлады.

июнь, 2023 ел
дүшәмбе

ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Анастасия Исаева Казанның балигъ булмаган хокук бозучыларны вакытлыча тоту үзәге карамагындагылар өчен диңгез көрәше буенча команда чемпионаты уздырды.