июнь, 2022 ел
дүшәмбе

Хәтер һәм кайгы көне алдыннан Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында яшьләр патриотик оешмалары активистлары сугыш балалары белән очрашты. Алар яшьләргә балачакларының ничек узуы, аларга нинди авырлыклар кичерергә туры килүе турында сөйләделәр, шулай ук яшьләрне кызыксындырган сорауларга җавап бирделәр.

Тэги: Радий Зарипов Рафаэль Шакирҗанов Борис Леушин Тимур Кадыров Юлия Кареева Екатерина Согрина Любовь Смирнова

июнь, 2022 ел
якшәмбе

12 июнь көнне Милли китапханә янында 2022 нче елның өченче хезмәт семестрын ачу тантанасы булып узды.

май, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Халыкара музейлар көнендә Казанның Вахитов районы Балакирев исемендәге Балалар сәнгать мәктәбендә ел саен үткәрелә торган «Пасхалов укулары-2022» Бөтенроссия конференциясе кысаларында яшь тарихчы һәм культурологларның тикшеренү эшләре конкурсына йомгак ясадылар.

апрель, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Җиңү паркында йөзләгән кеше сугышчы-интернационалистларга яңа һәйкәл янында җыелды – барысы да Россия кораллы көчләренә һәм Донбасс халкына ярдәм итү өчен митинг-концертка килде. Чара Донецк Халык Республикасы оешуның сигез еллыгына багышланган иде.

Тэги: Илсөяр Гарифуллина Мөнир Гафиятуллин Зилә Вәлиева Рафаэль Шакирҗанов Борис Леушин Асия Тимирясова Изольда Жукова Тимур Кадыров Юлия Кареева

март, 2022 ел
чәршәмбе

Җирдәге тынычлыкка озын һәм авыр юл алып бара. Бу хакта ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы, «Татарстан Республикасы комсомол ветераннары берләшмәсе» төбәк иҗтимагый оешмасы рәисе Борис Леушин белдерде.