июнь, 2023 ел
җомга

2023 елның 15 июнендә Россия җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсендә Иҗтимагый советның чираттагы утырышы узды, анда яңа җитәкчене билгеләү мәсьәләләре һәм киләчәк эш перспективалары турында фикер алыштылар.

Тэги: Азат Гайнетдинов Илдар Баязитов

июнь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

31 майда, Балаларны яклау көне алдыннан, «Ярдәм-Помощь» гомуммилли хәйрия фонды комплексы территориясендә балаларның мәдәни-спорт бәйрәме узды.

Тэги: Илдар Баязитов Лариса Расческова

февраль, 2023 ел
җомга

«Ярдәм» мәчете имамы, Казан шәһәренең Киров һәм Мәскәү районнары мөхтәсибе Илдар хәзрәт Баязитов «ТР мөселманнары Диния нәзарәтенең утыз еллыгы» истәлекле медале белән бүләкләнде. Татарстан мөфтие Камил хәзрәт Сәмигуллин аңа җәмгыять файдасына күпьеллык тырыш хезмәте өчен мактау билгесен тапшырды.

февраль, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 8 февралендә «Ярдәм-помощь» хәйрия фондыннан Төркия Республикасының Казандагы Генераль консуллыгына гуманитар ярдәм күрсәтелде. Бу — 970 000 сумлык киемнәр тутырылган тартмалар.

Тэги: Илдар Баязитов НКО гамәлләре тасмасы

гыйнвар, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 30 гыйнварында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының социаль мәсьәләләр, хәйриячелек һәм коммерцияле булмаган секторны үстерү буенча комиссиясенең беренче утырышы узды.

Тэги: Илдар Баязитов Әлфия Вәлиева Артем Кузнецов Изольда Жуйкова Татьяна Мерзлякова

май, 2022 ел
җомга

Казанда Инвалидлар һәм паралимпиячеләр өчен беренче спорт комплексы «Ярдәм» мәчете территориясендә ачылачак.

март, 2022 ел
җомга

2 март көнне Татарстан Республикасының Иҗтимагый күзәтү комиссиясе Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районына 10 нчы төзәтү колониясен тикшерергә китте.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Илдар Баязитов Илһам Исмәгыйлев

март, 2022 ел
пәнҗешәмбе

ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе Түбән Кама муниципаль районында урнашкан 4 нче төзәтү колониясендәге затларның хокуклары үтәлешен тикшерде.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Илдар Баязитов Илһам Исмәгыйлев

февраль, 2022 ел
пәнҗешәмбе

2022 елның 8 февралендә Россия һәм Татарстан Республикасының хокук яклаучылары һәм җәмәгать эшлеклеләре Менделеевск шәһәрендә Төзәтү колониясендә булдылар.

гыйнвар, 2022 ел
дүшәмбе

29 декабрьдә Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасында Җәзаларны үтәтү федераль хезмәте Иҗтимагый советының яңа составын расладылар. Иҗтимагый совет әгъзаларының берсе Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзасы Илдар Баязитов булды.