июль, 2024 ел
чәршәмбе

Әгәр сезнең оешма инвалидлар катнашында инклюзив чара планлаштыра икән, сезнең сорау туачак – инвалидларны бу мәйданчыкка ничек китерергә? Сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрне транспортлау проблемасын инвалидларның «Интеграция» иҗтимагый оешмасы һәм аның «UNIT» махсуслаштырылган такси хезмәте хәл итәчәк. Пассажирлар ташу түләүсез нигездә башкарыла һәм «Гражданлык җәмгыятен үстерү буенча Президент грантлары фонды» гранты хисабына финанслана.

июль, 2024 ел
сишәмбе

2024 елның 6 июлендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы ярдәме белән Минзәлә авиация предприятиесе базасында «Ватан уллары» региональ үзәге курсантлары арасында комплекслы ярышларның финалын ачу тантанасы һәм «Патриотлар үстерәбез» республика хәрби-патриотик палаткалы лагереның өченче сменасын ачу тантанасы үткәрелде.

Тэги: Мөнир Гафиятуллин НКО гамәлләре тасмасы

пәнҗешәмбе

Шәһәр мәгариф үзәгендә «Бизәкләр»проекты тәмамланды. Гаилә елында проектның төп идеясе - ата-аналар балалар белән бергә кул эшләре һәм милли орнаментларның үзенчәлекләрен өйрәнү белән шөгыльләнә алган иҗади студия булдыру, чөнки уртак эш балаларны һәм ата-аналарны якынайта.

Тэги: НКО гамәлләре тасмасы

2023 елның июленнән «Без бергә!»  Төбәк иҗтимагый оешмасы Әлмәт һәм Лениногорск муниципаль районнарында тәрбиягә бала алган гаиләләр клубларын үстерү» проектын гамәлгә ашыра. 26 июньдә әлеге проектка нәтиҗә ясалды.

сишәмбе

«Әлбәдән» тарихи реконструкция фестиваленә чакырабыз

сишәмбе

31 майда Казандагы Гаилә йортында РБКХнең нәни пациентлары һәм аларның ата-аналары өчен Балаларны яклау көне уңаеннан бәйрәм узды. Балаларны үзенең кафедрасы укытучылары һәм студентлары белән берлектә, Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының халык артисты, КазГИК югары сәнгать мәктәбе факультетының соло халык җыры кафедрасы профессоры һәм мөдире Винера Ганиева котлады.

җомга

Балаларны яклау көне алдыннан Казанның Урицкий паркында ике бәйрәм билгеләп үтелде.

Тэги: Зилә Вәлиева НКО гамәлләре тасмасы

чәршәмбе

2024 елның 29 маенда «Гаилә бергә» хәйрия фондының Гаилә йортында «Әкият терапиясе» проекты кысаларында балалар һәм ата-аналар язучы Антуан де Сент-Экзюпериуның «Кечкенә принц» әкиятен тыңладылар. Укучы буларак Казан шәһәренең Идел буе районы прокуроры Артур Шәрипов чыгыш ясады.

Тэги: Анастасия Исаева НКО гамәлләре тасмасы

сишәмбе

27 нче майда ТР Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасында «Обучение служением» проектлары өчен социаль заказлар ярминкәсе узды.

Тэги: Әлфия Вәлиева НКО гамәлләре тасмасы

дүшәмбе

2024-2025 елларда «Социаль әһәмияткә ия авыруларны профилактикалау өлкәсендә эшләүче коммерцияле булмаган оешмаларга һәм инициатив төркемнәргә ярдәм итү ресурс үзәге» яңа проектында РФ НКО үтенечләре буенча Президент грантлары фонды ярдәме белән «Халыкны гигиенига өйрәтү үзәге» автоном коммерцияле булмаган оешмасының Ресурс үзәге үз эшен дәвам итә; аның максаты - социаль әһәмияткә ия авыруларны профилактикалау өлкәсендә эшләүче РФ төбәкләрендәге коммерцияле булмаган оешмаларның оештыру һәм ресурс потенциалын үстерү.