декабрь, 2022 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет һәм мәгариф һәм фән буенча Иҗтимагый палата комиссиясенең киңәйтелгән утырышында гражданнарның онлайн сораштыруы нәтиҗәләре турында фикер алыштылар һәм 2023 елга Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы өчен максат һәм бурычларның ахыргы исемлеген төзеделәр.

Тэги: Наталья Реснянская Римма Гыйльмиева Асия Тимирясова

октябрь, 2022 ел
дүшәмбе

Иҗтимагый совет утырышында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышында башкарма хакимият органнары өчен 2023 елга максатлар һәм бурычларны гавами формалаштыру һәм аларның үтәлешен иҗтимагый күзәтү буенча республика проекты кысаларында оештырылган эксперт сессияләре нәтиҗәләре каралды.

Тэги: Рушания Нәҗметдинова Наталья Реснянская Римма Гыйльмиева Асия Тимирясова Роза Баһаветдинова Рөстәм Хәйбрахманов

август, 2022 ел
чәршәмбе

2022 нче елның 16 нчы августында Казан шәһәрендә «Егоза» мәгариф үзәге» автоном коммерцияле булмаган оешмасы ата-аналарга ярдәм итү ресурс үзәге мәйданчыгында «Россия Федерациясе халыклары телләрен саклауда һәм үстерүдә гаиләнең роле» II Бөтенроссия конференция-презентациясенә әзерлек кысаларында үткәрелә торган төбәк түгәрәк өстәл форматында ата-аналар һәм педагогик җәмәгатьчелек белән очрашу узды. Модератор булып ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Наталья Реснянская чыгыш ясады.

июль, 2022 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы каршындагы Иҗтимагый советның чираттагы утырышында 2022 елның беренче яртыеллыгында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының халык алдында формалаштырылган максатларының һәм бурычларының үтәлеше турында мәгълүмат бирелде.

Тэги: Наталья Реснянская Римма Гыйльмиева Асия Тимирясова Роза Баһаветдинова

март, 2022 ел
дүшәмбе

«Тәрбия - бердәм процесс, ул «гаиләдәге тәрбия» һәм «мәктәптәге тәрбия»гә бүленә алмый. Мартта «Татнефть» хәйрия фонды ярдәмендә «Егоза» мәгариф үзәге» тарафыннан оештырылган тәрбия процессына ата-аналарны җәлеп итү технологиясен кулланып, очрашулар оештыру кейслары конкурсына йомгак ясалды.

Тэги: Наталья Реснянская

24 мартта Спас районы әти-әниләре өчен күчмә семинар булды. Чарада 200дән артык кеше катнашты. Ата-аналарның Республика Советы вәкилләренең Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы каршында ата-аналарга ярдәм күрсәтү ресурс үзәге белән конструктив хезмәттәшлеге нәтиҗәсендә, ата-аналарның борчыган сорауларына җаваплар ала алды. Балалы 5 гаилә шәхси консультацияләрдә булды.

җомга

Мәктәп һәм гаилә - безнең киләчәк башында торган ике иҗтимагый институт, әмма еш кына аларга бер-берсен ишетү һәм аңлау өчен үзара аңлашу, түземлек җитми.

пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы каршындагы Ата-аналарның республика советы 2020 елның февралендә оештырылды.

чәршәмбе

«Хәзерге ата-аналар үзләренең социаль әһәмиятле функцияләрен үтәүгә әзерме?», күпчелек очракта, кызганычка каршы, җавап тискәре булып кала.