гыйнвар, 2023 ел
дүшәмбе

«Террорчылык идеологиясе йогынтысына эләккән затларны төрләндерү буенча системалы эш башкару, хокукка каршы эшчәнлектән баш тарту» проектын гамәлгә ашыру, шулай ук Россия Федерациясе Җинаять-башкарма кодексының 14 статьясын гамәлгә ашыру максатларында, җинаять җәзасы үтәүче хөкем ителгәннәргә вөҗдан иреге һәм дин тоту иреге гарантияләнә. Бу хокукларны гамәлгә ашыру ирекле булып тора.

Тэги: ОНК РТ Азат Гайнетдинов НКО гамәлләре тасмасы

декабрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсендә төбәкнең пенитенциар ведомство башлыгы эчке хезмәт генерал-майоры Эдуард Хиалеев һәм Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе рәисе Азат Гайнетдиновның уртак кабул итүләре булды.

Тэги: ТР ИКК Азат Гайнетдинов

ноябрь, 2022 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасының Иҗтимагый күзәтү комиссиясе, шулай ук Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы экспертлары булган Илнур Сатдинов һәм Гөлия Балафендиева составында, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил аппараты белән берлектә, Россия Эчке эшләр министрлыгының Казан шәһәре буенча полиция бүлекләрендә тоткарланган кешеләрнең хокукларын үтәү шартларын тикшерделәр.

Тэги: ТР ИКК

июль, 2022 ел
дүшәмбе

Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасы секретаре Л.Ю. Михеева «мәҗбүри тоту урыннарында кеше хокукларын тәэмин итүгә җәмәгать контроле һәм мәҗбүри тоту урыннарында булган затларга ярдәм итү турында» 2008 елның 10 июнендәге 76-ФЗ номерлы Федераль закон нигезендә 2022 елның 8 июлендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе составына кандидатуралар күрсәтү процедурасы башлануы турында хәбәр итә.

Тэги: Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе якыннары, туганнары яки танышлары Җәзаларны үтәтү федераль хезмәте идарәсе, Эчке эшләр министрлыгы, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы ведомстволарына караган мәҗбүри тоту урыннарында булган гражданнарны кабул итте.

Сорауларның эчтәлеге төрлечә, нигездә, бу тоту шартларын тикшерү белән бәйле.

шимбә

2022 елның 23 мартында Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе утырышы булды, анда 2021 елга нәтиҗәләр ясалды, 2022 елга эш планнары билгеләнде. Утырышта ТР буенча Җәзаларны үтәтү федераль хезмәте идарәсе, ТР Эчке эшләр министрлыгы, ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы карамагындагы мәҗбүри тоту урыннарындагы мәсьәләләр буенча фикер алышынды.

Тэги: ТР ИКК

пәнҗешәмбе

Социаль тернәкләндерү һәм адаптация үзәге Татарстан Республикасы буенча Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәте идарасе белән берлектә Казан шәһәренең 1 нче төзәтү үзәгендә хөкем ителгән хатын-кызларны котлады.

Тэги: ТР ИКК Илнур Сатдинов Гөлия Балафендиева

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясенә Эчке эшләр министрлыгы компетенциясенә кертелгән мәҗбүри тоту урыннарында булган гражданнарның туганнары яисә якыннары мөрәҗәгатьләре килә. Шулай итеп, Иҗтимагый күзәтү комиссиясе мөрәҗәгатне тикшерү максаты белән Казан шәһәренең административ кулга алынган затларны тоту өчен махсус кабул итү бинасында булды. Чарада шулай ук Сатдинов Илнур һәм Зарипов Альберт катнашты. Алар административ кулга алынган затлар белән әңгәмәләр үткәрделәр, шулай ук махсус кабул итү бинасы администрациясе белән очрашу үткәрелде.

Тэги: ТР ИКК Илнур Сатдинов Альберт Зарипов

ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе 2 нче  тикшерү изоляторында тикшерү вактында кулга алынучыларны һәм хөкем ителгәннәрне тоту шартларын тикшерде.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Гөлия Балафендиева Илһам Исмәгыйлев

җомга

2 март көнне Татарстан Республикасының Иҗтимагый күзәтү комиссиясе Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районына 10 нчы төзәтү колониясен тикшерергә китте.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Илдар Баязитов Илһам Исмәгыйлев