ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе Россия Эчке эшләр министрлыгының Казан шәһәре буенча полиция бүлекләрендә сак астында тоту шартларын тикшерде

2022 елның 23 ноябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасының Иҗтимагый күзәтү комиссиясе, шулай ук Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы экспертлары булган Илнур Сатдинов һәм Гөлия Балафендиева составында, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил аппараты белән берлектә, Россия Эчке эшләр министрлыгының Казан шәһәре буенча полиция бүлекләрендә тоткарланган кешеләрнең хокукларын үтәү шартларын тикшерделәр.

Азино-2нче полиция бүлегенең, 15нче Танкодром полиция бүлегенең, 11нче Восход полиция бүлегенең, 1нче Авиатөзелеш полиция бүлегенең тоткарланган затларны тоту өчен махсус бүлмәләре тикшерелде. Камераларда тоту шартларына, туклану, эчәргә яраклы су бирү, урын-җир кирәк-яраклары бирү шартларына игътибар бирелде.

Визит барышында тоткарланган затлар белән кисәтүләр һәм шикаятьләр булуына әңгәмәләр үткәрелде, ашыгыч ярдәм чакыру журналлары тикшерелде. Комиссия адресына сак астында тоту шартлары буенча шикаятьләр һәм кисәтүләр килеп ирешмәде.

Тэги: ТР ИКК