июнь, 2022 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе әгъзалары хөкем ителгәннәрне ресоциализацияләү процессында актив катнашалар.

Тэги: Гөлия Балафендиева

апрель, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе 19 нчы һәм 2 нче төзәтү колонияләрендә булды.

Тэги: Илнур Сатдинов Гөлия Балафендиева Альберт Зарипов

пәнҗешәмбе

Социаль тернәкләндерү һәм адаптация үзәге Татарстан Республикасы буенча Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәте идарасе белән берлектә Казан шәһәренең 1 нче төзәтү үзәгендә хөкем ителгән хатын-кызларны котлады.

чәршәмбе

ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе 2 нче  тикшерү изоляторында тикшерү вактында кулга алынучыларны һәм хөкем ителгәннәрне тоту шартларын тикшерде.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Гөлия Балафендиева Илһам Исмәгыйлев

пәнҗешәмбе

ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе республиканың психиатрия хастаханәләрендә пациентларны тоту шартларына зур игътибар бирә.

февраль, 2022 ел
шимбә

24 февральдә ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе һәм РФ җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең ТР буенча Иҗтимагый советы әгъзалары: Татарстан Республикасы Иҗтимагый эшлеклеләре берлеге президиумы рәисе, ТРның атказанган тренеры Александр Даренков; ТР кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең җәмәгать ярдәмчесе, ТР Юридик клиникасы җитәкчесе Гөлия Балафендиева һәм  «Ярдәм-Помощь» Иҗтимагый хәйрия фонды президенты Илһам Исмәгыйлев Россия Федераль миграция хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең 2 нче Тикшерү изоляторында булган затларның хокукларын үтәүләрен тикшерделәр.

Тикшеренүчеләр һәм гаепләнүчеләр белән әңгәмәләр уздырдылар һәм аларны тоту шартларын тикшерделәр. Кисәтүләр булмады, хокук бозулар ачыкланмады.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Гөлия Балафендиева Илһам Исмәгыйлев

гыйнвар, 2022 ел
чәршәмбе

19 гыйнварда Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы бинасында гражданнарны шәхси мәсьәләләр буенча кабул итү үткәрелде. Кабул итүне Татарстан Республикасы Иҗтимагый күзәтү комиссиясе рәисе урынбасары Илнур Сатдинов һәм ТР ИКК әгъзасы Гөлия Гомәр кызы уздырды, алар ТР Иҗтимагый палатасы экспертлары.