июль, 2022 ел
дүшәмбе

Бүген, 22 нче июльдә, Татарстан Республикасы спорт министрлыгында 2022 елның I яртыеллыгында максатлар һәм бурычларны гамәлгә ашыру йомгаклары буенча Иҗтимагый советның киңәйтелгән утырышы узды.

Тэги: Александр Даренков Екатерина Согрина Дмитрий Шиллер

дүшәмбе

2022 елның 26-27 мартында Ульяновск шәһәрендә Киокусинкай буенча Идел буе федераль округы чемпионаты һәм беренчелеге узды.

Тэги: Александр Даренков

чәршәмбе

ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе 2 нче  тикшерү изоляторында тикшерү вактында кулга алынучыларны һәм хөкем ителгәннәрне тоту шартларын тикшерде.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Гөлия Балафендиева Илһам Исмәгыйлев

җомга

2 март көнне Татарстан Республикасының Иҗтимагый күзәтү комиссиясе Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районына 10 нчы төзәтү колониясен тикшерергә китте.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Илдар Баязитов Илһам Исмәгыйлев

пәнҗешәмбе

ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе Түбән Кама муниципаль районында урнашкан 4 нче төзәтү колониясендәге затларның хокуклары үтәлешен тикшерде.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Илдар Баязитов Илһам Исмәгыйлев

шимбә

24 февральдә ТР Иҗтимагый күзәтү комиссиясе һәм РФ җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең ТР буенча Иҗтимагый советы әгъзалары: Татарстан Республикасы Иҗтимагый эшлеклеләре берлеге президиумы рәисе, ТРның атказанган тренеры Александр Даренков; ТР кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең җәмәгать ярдәмчесе, ТР Юридик клиникасы җитәкчесе Гөлия Балафендиева һәм  «Ярдәм-Помощь» Иҗтимагый хәйрия фонды президенты Илһам Исмәгыйлев Россия Федераль миграция хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең 2 нче Тикшерү изоляторында булган затларның хокукларын үтәүләрен тикшерделәр.

Тикшеренүчеләр һәм гаепләнүчеләр белән әңгәмәләр уздырдылар һәм аларны тоту шартларын тикшерделәр. Кисәтүләр булмады, хокук бозулар ачыкланмады.

Тэги: Александр Даренков ТР ИКК Гөлия Балафендиева Илһам Исмәгыйлев

дүшәмбе

13 февральдә Түбән Кама шәһәренең «Дружба» спорт комплексында хәрби сәнгать фестивале кысаларында киокусинкай буенча чемпион титулы өчен һәм тай боксы буенча чемпион поясы өчен ТАТФАЙТ Халыкара лигасының профессиональ сугышлары узды.

пәнҗешәмбе

2022 елның 8 февралендә Россия һәм Татарстан Республикасының хокук яклаучылары һәм җәмәгать эшлеклеләре Менделеевск шәһәрендә Төзәтү колониясендә булдылар.

гыйнвар, 2022 ел
сишәмбе

2022 елның 16 гыйнварында Мәскәүдә Годзю-рю Бөтенроссия Федерация бүләгенә «ката» Годзю-рю Каратэ-до  буенча турнир булып узды.

Тэги: Александр Даренков