Ватан геройлары көне

2023 елның 12 декабре, сишәмбе

7 декабрьдә» Татарстан Республикасы Ветераннар берлеге «Ватан Геройлары көненә багышланган» Боевая слава» һәм «Боевые Подруги» клубларының тантаналы утырышын уздырды.

Чарада Россия Федерациясе, СССР Геройлары, Хезмәт Даны ордены кавалерлары, Россия геройларының әниләре, СССР геройларының хатыннары, сугыш катнашучылары, министрлык һәм ведомство вәкилләре, волонтерлар, юнармейцлар, кадетлар катнашты.

Катнашучылар алдында сәламләү сүзе белән «ТР Ветераннар берлеге» Республика ветераннар (инвалидлар) иҗтимагый оешмасы рәисе генерал-майор Александр Бородин, «Татарстан геройлары» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте рәисе, Россия герое Газинур Хәйруллин чыгыш ясады.

Сәхнәдә геройларның исемнәрен йөртүче биш мәктәп укучылары Казан шәһәре мәктәпләре һәм лицейлары исемнәрен йөртүче геройларның батырлыклары турында кыскача сөйләделәр.

Чарада катнашучылар «ТР Ветераннар берлеге» артистларының бәйрәм чыгышын кызыксынып карадылар.