Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары Россия Иҗтимагый палатасының сигезенче составының беренче пленар утырышында катнаштылар

2023 елның 20 июне, сишәмбе

Бүген Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасының яңа (сигезенче) составының беренче пленар утырышы узды.

Утырышта Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары Мөнир Гафиятуллин һәм Тимур Какохо катнашты. Тимур Какохо Россия Федерациясенең сигезенче состав Иҗтимагый палатасы әгъзасы булды, Мөнир Гафиятуллин Татарстанны җиденче составта тәкъдим итте.

Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасы сәркәтибе итеп Лидия Михеева, РФ Иҗтимагый палатасы сәркәтибе беренче урынбасары итеп Вячеслав Бочаров сайланды. РФ Иҗтимагый палатасы сәркәтибе урынбасарлары итеп Александр Галушка, Владислав Гриб, Александр Школьник сайлана.