«Хезмәт даны шәһәрләре» Бөтенроссия яшьләр патриотик форумы старт алды

2022 елның 14 декабре, чәршәмбе

Казанда «Хезмәт даны шәһәрләре» Бөтенроссия яшьләр патриотик форумы башланды. Ул илнең төрле төбәкләреннән эшләүче 200 дән артык яшь вәкилләрне җыйды, алар предприятиеләрдә патриотик тәрбиянең иң уңышлы практикалары турында фикер алышачак. Нәтиҗәдә, катнашучылар хезмәт батырлыгы шәһәрләрендәге производстволарда таратачак тәкъдимнәр әзерләячәкләр.

Форумның тантаналы ачылышы Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университетында узды.

Тантаналы чарада Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министры Тимур Сөләйманов, ТР Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары Тимур Кадыйров, «Татарстан Республикасы предприятияләр һәм оешмалары яшьләре берлеге» төбәк иҗтимагый оешмасы Советы рәисе Айдар Сагетдинов, Казан Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Гүзәл Сәгыйтова, Сызрань шәһәр округы администрациясенең социаль һәм яшьләр сәясәте идарәсе җитәкчесе Виктор Колосов һәм «Җиңү волонтерлары» Бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәтенең Татарстан төбәк бүлеге рәисе Азат Идрисов катнашты.

Катнашучылар өчен белем бирү программасы әзерләнгән, тәнкыйди һәм системалы фикерләү, командалар белән идарә итү темалары буенча мастер-класслар узачак. Моннан тыш, яшь активистлар Татарстанның әйдәп баручы предприятиеләрендә булачаклар һәм Җиңү паркында геройлар истәлегенә чәчәкләр салачаклар.

Шулай ук Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университетында Бөек Ватан сугышы елларында Россия шәһәрләренең хезмәт батырлыгына багышланган фотокүргәзмә ачылды. Анда республиканың төп предприятиеләре сурәтләнгән архив кадрларын күрергә була.

Шулай ук форум кысаларында мәктәп укучылары белән очрашулар узачак, алар барышында делегация үз шәһәрләре һәм предприятиеләре белән таныштырачак, экскурсияләр һәм «Тыл геройлары - якташларым» яшьләр сессияләре, аларның нәтиҗәләре буенча иң яхшы эшләр бүләкләнәчәк.

Форум йомгаклары буенча үсеп килүче буынны тарихи кыйммәтләрне саклау максатыннан патриотик тәрбияләү өчен кирәкле чаралар белән резолюция әзерләнәчәк.