2022 елның 23 мае, дүшәмбе

23 майда ТР Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары Мөнир Гафиятуллин Россия Федераль антимонополия хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе дәүләт граждан хезмәткәрләренең квалификация имтиханында катнашты. Татарстан Республикасы буенча антимонополия федераль хезмәт идарәсе белгечләренең һөнәри дәрәҗәсен бәяләү аттестация комиссиясе кысаларында узды.

Утырыш Россия Федераль антимонополия хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе урынбасарлары Андрей Розенталь һәм Венера Чернова катнашында узды. Барлык дәгъвачылар да Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы Конституциясе, дәүләт хезмәте турында һәм коррупциягә каршы тору турында Россия Федерациясе законнары, мәгълүмати-коммуникацион технологияләр, Татарстан Республикасы дәүләтчелеге тарихы өлкәсендәге белемнәр, шулай ук антимонополия хезмәте эшчәнлегенә кагылышлы мәсьәләләр буенча белемнәр белән югары дәрәҗәдә булуларын күрсәттеләр.