Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының наркоконтроль идарәсе җитәкчелеге һәм Татарстан Иҗтимагый палатасы вәкилләренең эшлекле очрашуы узды

2022 елның 20 мае, җомга

2022 елның 19 маенда Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының Наркотиклар әйләнешен контрольдә тоту идарәсендә Идарә башлыгы полковник Костюнин В.В., идарә башлыгы урынбасары Фоминых П. А. һәм ТР Иҗтимагый палатасы вәкилләре: ТР Иҗтимагый палатасының наркоманиягә һәм эчечелеккә каршы тору буенча эшче төркем җитәкчесе, «ТРЕЗВЕНИЕ» Казан епархия җәмгыяте рәисе В. А. Юферов һәм эшче төркем әгъзасы, Казан епархиясенең профильле бүлеге җитәкчесе иеромонах Вячеслав (Шапоров) белән чираттагы эшлекле очрашу узды.

Казан епархиясе һәм ТР Иҗтимагый палатасы вәкилләре аек һәм сәламәт яшәү рәвешен раслау буенча гамәлдәге эшләнмәләр белән уртаклаштылар, «Хезмәт сөючәнлек йорты» яңа проекты турында сөйләделәр һәм алга таба хезмәттәшлек мәсьәләләре турында фикер алыштылар.

Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының профильле епархиаль структурасы һәм Наркотиклар әйләнешен контрольдә тоту идарәсе хезмәттәшлеге 2016 елдан бирле уңышлы дәвам итә.