Көзге, гаилә очрашулары

2024 елның 16 сентябре, дүшәмбе

14 сентябрьдә Бөгелмә районында "Ангелы Мира" оешмасы һәм ТРның "Радуга" КЦСОН ГАУСО арасындагы социаль партнерлык кысаларында менталь инвалидлар төркеме Яңа Александровка авылындагы коммерцияле булмаган оешма мәйданчыгына чыкты һәм «Көзге, гаилә очрашулары» интеллектуаль-күңел ачу уены үткәрде.

Очрашу елның матур вакытына – көзгә багышланды. Кызлар чәчәкләрдән шедеврлар ясарга өйрәнделәр. Новиковлар гаиләсенең әтисе Александр учакта пылау әзерләгән, яшьләр белән аралашкан, хәзерге дөньяда гаилә темаларына кагылган. Альбина һәм Руслан Шаһиәхмәтовлар гаиләсе үз куллары белән үстергән кабак алып кайттылар, аларга Абика Сөмбел булышты. Николай, Руслан, Аяз, Радик һәм Регина, Ирина исемле кызлар тавык йолкырга өйрәнделәр, аларны да үзләре үстерделәр, моңа Николайның әнисе Светлана Новикова өйрәтте.

Очрашу азагында кайнар чәй эчтеләр һәм 2024 елның октябренә планнар кордылар.