Ога Павлова Җиңү Байрагын татарстанлыларга — махсус операциядә катнашучыларга тапшырачак

2024 елның 21 мае, сишәмбе

Татарстан Иҗтимагый палатасы әгъзасы, Россиянең атказанган тренеры Ольга Павлова махсус хәрби операциядә катнашучыларга Бөек Ватан сугышы ветераны Александр Малов үз теләкләрен язган Җиңү Байрагының күчермәсен тапшырачак.

Юллама «Казан» батальоны сугышчыларына тапшырылачак, анда Казан танк училищесында тәрбияләнүчеләр хезмәт итә, анда Татарстанның Лаеш районында туып-үскән «Казан» исемле комбат эшли. Ветеран белән очрашу ТР Дәүләт Советы депутаты һәм ТР Профсоюзлар федерациясе рәисе Елена Кузьмичева ярдәме белән узды.

«Миңа алгы сызыктан хәрби комиссар Дмитрий Макаренко шалтыратты. Ул хәбәр иткәнчә, алар „Казан“ батальоны белән бергә фронт сызыгында торалар, аның составында Казан танк училищесын тәмамлаучылар да бар. Без Александр Маслов тарихын белә идек. Ул танкист, Украинада сугышкан, Берлинга кадәр барып җиткән. Балаларга Татарстан Республикасы һәм Россия Федерациясе флагларын тапшыру идеясе туды. Сугышчылар, әгәр Байракка ветеран кул куйса, бу аларны тагын да ныграк дәртләндерәчәк, диделәр <...>. Без балаларга Җиңү Байрагының күчермәсен ветераныбыздан ярдәм сүзләре белән тапшырырга булдык», — дип аңлатып китте Ольга Павлова.

Җиңү Байрагы күчермәсеннән тыш, хәрбиләргә Александр Маловның үзе имзалаган китаплары тапшырылачак. «Балалар безнең катнашуыбызны һәм алар белән бердәмлегебезне тоячакларына ышанам», — дип билгеләп үтте ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы.

«Кадерле якташлар, Казан танк училищесын тәмамлаучылар. Сез бүген эшләгәнне без - алдагы буын тәмамларга тиеш идек. Без үз бурычыбызны үтәдек дип ышана идек. Юк икән! Явызлыкның тамырлары калган. Сез бу проблеманы җитди алдыгыз. Сез үз бурычыгызны үтәргә һәм нацизм һәм фашизм бүтән беркайчан да баш күтәрмәсен өчен үзегезне җиңү белән тәмамларга тиеш», — дип белдерде Александр Малов, махсус операциядә катнашучыларга мөрәҗәгать итеп.

«Украина неофашистларын юк итүчеләргә! Минем герой һәм фаҗигале буын белән эшләнмәгәнне тәмамлау! Алла сезгә ярдәм итсен!» — дип язган ул байракка.

Очрашу ахырында фронтовикка бүләкләр тапшырдылар.