Казанда «Талантлар фестивале» узды

2024 елның 20 мае, дүшәмбе

16 майда Казанда мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен Казан мәктәпләре һәм мәктәп-интернатлары тәрбияләнүчеләре өчен «Талантлар фестивале» узды.

Чара «Трамплин» хәйрия фонды тарафыннан сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән мәктәп яшендәге балаларны социальләштерү һәм үстерү комплекслы программасы кысаларында гамәлгә ашырыла, әлеге чара гражданлык җәмгыятен үстерүгә Татарстан Республикасы гранты белән хупланган. Трамплин фондының миссиясе – тулы тормыш циклын формалаштыру һәм җәмгыять белән үзара эш итү өчен сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән балаларны үстерү, социаль адаптацияләү һәм һөнәри юнәлеш бирү.

«Талантлар фестивале 2024» чираттагы һәм инде бишенче зур концерт, 2017 елдан башлап, «Трамплин» хәйрия фонды тарафыннан гамәлгә ашырыла торган сәламәтлек ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен үсеш программасында катнашучылар.

Һәр фестиваль – фонд тәрбияләнүчеләренең мөмкинлекләрен һәм үсеш дәресләрендә алган күнекмәләрен ачык күрсәтү. Быел фестивальгә ким дигәндә 135 бала җыелган. Чара программасында-тәмамланган уку елының йомгаклау хисап концерты, балалар иҗат эшләренең зур күргәзмәсе, шулай ук тамашачылар өчен фонд педагогларыннан мастер-класслар.

Фестивальнең концерт программасында беренче тапкыр Татарстан Республикасы халык артисты Миләүшә Таминдарова җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы Дәүләт камера хоры катнашты.

Чарада Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы рәисе урынбасары Мөнир Минхәйдәр улы Гафиятуллин, ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы, ТР Яшьләр эшләре министрлыгы вәкилләре, Казан блогерлары һәм эшмәкәрләре катнашты.