Татарстан Җиңү волонтерлары «Җиңү вальсы»н оештырдылар

2024 елның 6 мае, дүшәмбе

4 майда Кремль яр буенда «Җиңү вальсы» акциясе узды, анда 200дән артык пар югары сыйныф укучылары катнашты. Быел ул яңа локациядә узды, шулай ук яңа «Зәңгәр яулык» җыры сайланды. «Җиңү вальсы» акциясе инде җиденче тапкыр үткәрелә һәм 9 Майда Бөек Җиңү көнен бәйрәм итүгә багышлана. Бу вакыйга тарихи хәтерне саклау һәм аны яшь буынга тапшыру, Россия тарихын популярлаштыру һәм яшьләрне патриотик тәрбияләү максатларында оештырыла.

Чарада «Җиңү Волонтерлары» хәрәкәте активистлары, Казан шәһәре мәктәпләре укучылары, студентлар, шулай ук шәһәр халкы һәм кунаклары катнашты.

Оештыручылар булып «Җиңү волонтерлары» Бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәтенең Татарстан төбәк бүлеге, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы, Кремль яр буе дирекциясе белән берлектә, Мәгариф идарәсе һәм Казан шәһәре балалар һәм яшьләр эшләре комитеты ярдәме белән чыгыш ясады.

Беренче тапкыр акция 2018 елда узды. Бу вакыт эчендә Татарстанның 12 меңнән артык кешесе «Җиңү вальсы»нда катнашты. Акциядә катнашучылар совет хәрби формасын кияләр, ә аннары бергә «Җиңү символы» буларак вальс бииләр. Нәкъ менә аның ярдәмендә без ул заманның рухын тоя алабыз.