Коммерцияле булмаган оешмалар йортында «Иң яхшы доктор – син үзең » курсы кысаларында дәрес узды

2023 елның 21 ноябре, сишәмбе

ТР Иҗтимагый палатасының Коммерцияле булмаган оешмалар йортында сәламәт яшәү рәвеше буенча «Иң яхшы доктор – син үзең» белем бирү курсы программасы гамәлгә ашырыла. 2023 елның 21 ноябрендә «Калын эчәккә ярдәм күрсәтү ысуллары һәм ысуллары» темасына чираттагы дәрес узды.

Очрашу кысаларында катнашучыларга традицион кытай медицинасы табибы Чен Кайның видео материаллары һәм практикалары тәкъдим ителде. Дүртенче буын традицион кытай медицинасы табибы, акупунктура нокталарына тәэсир итеп, хәлне ничек җиңеләйтергә өйрәтте. Очрашуда катнашучылар шулай ук профилактика үткәрү өчен күнегүләр өйрәнделәр.

Барлыгы 26 кеше катнашты, алар үпкә авыруларын профилактикалау күнекмәләрен генә түгел, үпкә рагын булдырмас өчен нәрсә эшләргә кирәклеген дә белделәр.

«Иң яхшы доктор – син үзең» курсы катнашучыларны сәламәт яшәү рәвешен саклау, авыруларны профилактикалау һәм булдырмау серләре белән таныштыра.

Дәресләр Коммерцияле булмаган оешмалар йортында аена бер тапкыр 8 Март урамы, 18Б йорт адресы буенча уза.

Чараны Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы ярдәме белән «Азамат» Казан шәһәр иҗтимагый фонды үткәрә.