Алабуга янындагы иван-чәй фестивале грант ярдәме алды

2023 елның 10 феврале, җомга

Җәен, 23 июльдә, Татарстанның Алабуга районында иван-чәй фестивале узачак. Яңа Әнҗерә авылында чәй, уеннар, әйлән-бәйлән уйнаучылар һәм җырлар яратучылар өчен бәйрәм булачак. Бу хакта «Татар-информ»га аны оештыручы — Территориаль иҗтимагый үзидарә рәисе Евгения Терешина хәбәр итте.

Быел берничә уңышсыз омтылыштан соң оештыручылар фестивальне уздыру өчен 450 мең сум грант ота алган. Бу акчаларга чәй, өстәлләр һәм эскәмияләр буенча мастер-класслар һәм халык кәсепләре ярминкәләре өчен җиһазлар сатып алу планлаштырыла.

Узган ел фестивальдә ярты меңгә якын кеше булды. Бәйрәмгә югары бәяне Алабуга муниципаль районы башлыгы Рөстәм Нуриев бирде. Биредә һәрвакыт рухи атмосфера хөкем сөрә. Кунаклар тамашачыларга түгел, ә катнашучыларга әйләнә, уеннарда актив катнаша, җырлар җырлый, әйлән-бәйлән йөртә, мастер-классларда катнаша.