СИБУР компаниясе оештырган «Яхшы эшләр формуласы» конкурсында җиңүчеләрне котлыйбыз

2023 елның 10 феврале, җомга

СИБУР «Яхшы эшләр формуласы» социаль инвестицияләр программасының сигезенче грант конкурсына нәтиҗә ясады. Компаниядән Россиянең 16 шәһәрендә 138 иҗтимагый әһәмиятле проект ярдәм алачак. 2022 елдан башлап грант бәйгесе географиясе Татарстан Республикасы башкаласы Казан шәһәрен кертү исәбенә киңәйтелде.

Быелгы конкурста катнашучыларга аерым таләпләр куелды. Регламентка туры килүдән тыш, шәһәр халкы өчен югары социаль әһәмияткә һәм актуальлеккә компания тарафыннан эшләнгән һәм барлык грант алучыларга һәм партнерларына кулланылышка тәкъдим ителгән экологик һәм инклюзивлык принципларын исәпкә алырга кирәк иде. Мондый алым күрсәтелгән проектларның сыйфатын һәм нәтиҗәлелеген, шулай ук аларның кешеләрнең тормыш сыйфатын күтәрүгә потенциаль өлешен арттырырга мөмкинлек бирде.

Конкурска барлыгы 590 гариза килгән. Җиңүчеләрне сайлау конкурс комиссиясе тарафыннан компания вәкилләре һәм Мәскәүдәге һәм төбәкләрдәге тышкы экспертлар составында башкарылды. Түбән Камада проектларның берсе «Түбән Кама Нефтехим» СИБУР предприятиесенең Иҗтимагый советы әгъзалары карары белән сайланды.

Конкурста җиңүчеләр арасына түбәндәгеләр керде:

1. «Мин яшәргә яратам проекты» белән «Мы вместе - Без бергә онкологик пациентларга һәм аларның гаилә әгъзаларына ярдәм итүнең төбәкара автоном коммерцияле булмаган оешмасы
  2. «Үләнле үсемлекләренең сирәк төрләренең питомнигы» проекты белән «Табигатьне саклау бөтенроссия җәмгыяте» иҗтимагый оешмасының Татарстан республикасы оешмасы
  3. «Урман сакчылары»: табигый һәм мәдәни мирасны торгызу: «Стахеевлар сәүдәгәрләренең ак чыршы аллеясын» торгызу» проекты белән «ЭкоМир» әйләнә-тирә мохитне саклау өлкәсендә автоном коммерцияле булмаган оешмасы
  4. «Традицион балалар казак уеннары (Шермицияләр)» проекты белән Идел хәрби казак җәмгыятенең Татарстан округ казак җәмгыяте
  5. «Түбән Кама шәһәре тарихы һәм «Түбән Кама нефть химиясе» объектлары турында танып белү велосипед экскурсияләре циклы» проекты белән Татарстан Республикасы велосипедчылар берлеге